Зміст

Головна

Публікації

ВІДПОЧИНОК

Анатолій СТЕПАНЯК

Wellcome to Crimea and keep relaxe!

Екстремальний відпочинок у Криму: дайвінг, гірський велосипед і… танці на реакторі атомної станції

Екстрім-культура, зміст якої вкладається у слова: "у вільний від заробляння грошей час - робимо те, що хочемо”, розквітає на закинутих донедавна просторах Криму. Справді, тут зараз можна робити все, тільки обережно і з розумом.

Для туристів з багатою уявою, великим гаманцем і просто для тих, кому набридло море (а на півострові таких багато) чекає мис Тарханкут з незвичайно прозорою водою для пірнання і підводної археології, в Алушті можна стрибати з “екстремально” поржавілої вишки та інших подібних конструкцій в акваторії недобудованого яхт-клубу (колишній Палац піонерів). Віднедавна і відомий Пушкінський грот – такий собі “острів анархізму” в піонерській імперії “Артек” – став популярним місцем для дайвінгу. По іншу сторону від легендарного Аю-Дага - усі водяні розваги в Партеніті.

Південний берег Криму є справді унікальною частиною чорноморського узбережжя, кращий район для підводного туризму на всій території Криму. Теплий і м'який, близький до середземноморського, клімат сухих субтропіків дозволяє протягом майже напівроку пірнати у воду з температурою 18 С. Видимість досягає 15 - 20 метрів!. На порівняно невеликій відстані зосереджені практично всі типи донних ландшафтів і біоценозів (розмаїття морських рослин і тварин) Чорного моря. Затонулі судна різних епох, пречудові гроти, довжиною в десятки метрів, морські заповідники, найбагатший підводний світ - і все це вздовж берега курортного Криму.

На заході Криму, неподалік від Сак, розташований випробувальний полігон української морської авіації Нитка з найбільшим у світі (!) трампліном для парашютного спорту, морем асфальту для перегонів (від картингів і буєрів до тягачів) і просто морем для вітрильного спорту і вейкборду.

Хорошим доповненням до морського відпочинку є розваги у горах. У Криму є траси для гірського велосипеда, мотоциклів і навіть джипів на плато Ай-Петрі, там же обладнана печера "Трьохглазка", Нікітська улоговина, Хрестова скеля, гора Сокіл та інші професійно обладнані для скелелазання маршрути. А якщо ви хочете не просто так пхатися по скелях, а мо” знайти скарб (так говорять екскурсоводи) – можете сміливо вирушати у печери й оффроад-траси Чатирдагу і плато Караби, обриви Качі-Кальйона, Мангупа чи інших "печерних" міст, а також крейдову прерію Ак-Кая. Звичайно, ніяких скарбів там немає і не було, але враження від побаченого – на найвищому рівні.

Якщо дуже захотіти, то усе південне узбережжя Криму можна об’їхати на велосипеді за кілька днів. А найпопулярніша траса велосипедного маршруту проходить уздовж узбережжя Азовського і Чорного морів, захоплює найбільш цікаві об'єкти Керченського півострова. “Традиційні” туристи середнього віку роблять 250-кілометрове кільце з щоденними переходами, що не перевищують 40-50 км. Організація ночівель переважно в польових умовах, готування їжі на багатті дозволяють істотно зменшити вартість туру, а численні купання в двох морях (Азовському і Чорному) і риболовля є істотним додатковим аргументом для аматорів активного туризму.

“Піковим” для екстремального туризму у Криму зазвичай є середина серпня. Його прихильники з України, Росії та інших східно-європейських держав місцем зустрічі кілька років назад обрали територію біля руїн Кримської атомної станції (!!!), що на мальовничому і дикому мисі Казантип. Строката суміш “новоукраїнських” фан-бордерів (аматорів вітрильної дошки), кібер-панків та інших неформалів з цілодобовим бабахканням неземної музики, танцями на атомному реакторі (він не діє) вночі і перегонами на джипах удень – усе це реальність міста-атомників Щьолкіно. Безперечно, люди, які мислять традиційно, сюди не їдуть: такого вибору татуювань, проколотих носів, губ і всього іншого, таких скажених зачісок і такого вільного нудизму і вільної любові ніде на території України більше не зустрінеш. А можливо й у цілому світі? Отже, Wellcome to Crimea and keep relaxe!

Зміст

Головна

Публікації

http://www.viant.com.ua/ бурение под шпунтовое ограждение. двери продвижение сайтов