Зміст

Головна

Публікації

ЕКОНОМІКА

Роман СКАБАРА

Банкрутство “України

Народні депутати обіцяють до початку виборчої кампанії оприлюднити “сенсаційні” результати розслідування діяльності керівництва одного з найбільших українських комерційних банків

Проблеми банку “Україна”, який створений для обслуговування агропромислового комплексу держави, почались ще у 1998 році. Саме тоді у структурі його капіталів різко зросла частка неповернутих кредитів. Не дивлячись на це, і уряд, і правління “України” продовжували щедро і безоглядно фінансувати збиткове сільське господарство. Уряд боявся невдоволення з боку селян, а правління банку - невдоволення з боку… уряду. І от у минулому році Міжнародний валютний фонд змусив Кабінет Віктора Ющенка замислитись над долею банку, реструктуризація і ліквідація якого стала однією з умов поновлення кредитування.

Результатом співпраці МВФ з урядом став законопроект, який на початку червня цього року Кабінет Міністрів подав на розгляд у Верховну Раду. Проект закону передбачав випуск облігацій внутрішньої державної позики в обмін на активи “України”. Відтак могла розпочатись ліквідація цієї фінансової установи і часткова компенсація її втрат за рахунок тих же облігацій, точніше – бюджету. За цим же проектом планувалось перевести рахунки фізичних осіб з “України” до інших комерційних банків. Неприйняття урядового законопроекту, за словами міністра фінансів Ігоря Мітюкова, призведе до того, що: без роботи залишаться 16 000 його працівників, доля 1,8 млрд. грн вкладів фізичних осіб залишається невизначеною, понад 200 000 сільськогосподарських підприємств, які обслуговувалися “Україною”, автоматично “зависають у повітрі”.

Депутати розглядали урядовий законопроект в останній день сьомої сесії (вісім годин!) і, як і передбачалось, відхилили його, натомість вирішили створити слідчу комісію для того, щоб "дослідити реальну ситуацію навколо банку". Всім відомо, що робота жодної з попередніх комісій нічого путнього ніколи не вирішувала і вирішити не могла. Але рішення прийняте і його потрібно виконувати.

Сьогодні банк "Україна" має мільярд гривень проблемних кредитів. Цей мільярд напозичали 20 основних боржників, серед яких, за словами нардепа Віктора Суслова з фракції “Яблуко”, не бракує відомих політичних діячів та бізнесменів, членів парламенту. Щоправда, їхніх імен Віктор Іванович (колишній міністр економіки і "патологічний анти-ющенківець”) під час прес-конференції в агентстві УНІАН назвати не ризикнув, обмежившись згадкою про суму і далеко не ключову фігуру скандалу. Велике інтерв’ю Суслова повністю опублікували усі так звані "пропрезидентські" і "олігархічні" друковані засоби масової інформації, а телеканали "Інтер" і "ICTV" надавали ефір Віктору Івановичу два дні підряд.

Гіперболізовану увагу до не першого в Україні банкрутства комерційного банку пояснити легко. Справа у тому, що першим за час незалежності України головою правління установи був "батько української фінансової системи" Вадим Гетьман, вбивство якого три роки назад досі не розслідували. В різний час працювали і отримували зарплату у агропромисловому банку "Україна" практично усі більш-менш відомі українські урядовці, серед яких і колишній прем’єр-міністр Віктор Ющенко (улюбленець і учень Вадима Гетьмана), і міністр фінансів Ігор Мітюков.

ВІКТОР ЮЩЕНКО: "Зараз кожна справа буде проводитися так, ніби я маю якесь відношення до банкрутства цього банку. Але це категорично не так. я розумію, які інсинуації і з якою метою можуть тепер творитися навколо мене. Але у мене вистачить нервів, щоб пережити чиєсь чергове замовлення, чергову фальсифікацію. Що я можу вам сказати? Просто - не вірте. Це чергова версія брехні, яка, безумовно, має політичне коріння".

За кілька днів до розгляду законопроекту про "Україну" Віктор Ющенко разом з однодумцями із партій ПРП, УНР, НРУ і КУН оголосили на Говерлі про початок формування виборчого блоку "Наша Україна", якому пророкують перемогу на виборах наступного року. І тут почалось! Наступного дня Леонід Кучма звинуватив Ющенка у провалі виконання домовленостей з Росією, ще багатьох великих і малих "гріхах", через день різко зкритикував "поспішність" екс-прем’єра заступник голови ВР Медведчук, а через два дні - за роботу взялись депутати з фракцій, які у квітні голосували "за" відставку найбільш реформаторського українського уряду.

Миттєво (що дуже дивно!) на звернення голови новоствореної слідчої комісії Анатолія Короля відреагувала Генеральна прокуратура - Михайло Потебенько порушив кримінальну справу за статтею 165 КК України "зловживання службовим становищем" і обіцяє восени повідомити депутатам результати слідства. Генпрокурор пам’ятає, шо офіційно передвиборна кампанія починається 1 жовтня. Не сумніваюсь, до цього часу про "розкрадачів" "України" знатимуть усі і багато....

У галасі політичних викриттів усі, крім Кабінету Міністрів і Нацбанку, ніби-то забули, що вклади у збанкрутілому банку потрібно повернути їх власникам, що терміново потрібно відтворювати структури для фінансування АПК у регіонах, що потрібно.... , потрібно....

ДОВІДКА. На 1 липня 2001 року обсяг вкладів фізичних осіб (окремих громадян) в банку становить 284 млн. грн, а юридичних (підприємств і організацій) – 304 млн. грн. Найбільшу кількість неповернутих кредитів Національний банк України видав банку “Україна” у 1996-1997 рр. Загальний обсяг наданих Нацбанком кредитів становить 325 млн. грн. Крім того, голова НБУ Володимир Стельмах повідомив, що банк має в своєму розпорядженні боргові зобов’язання клієнтів у сумі 1,6 млрд. грн. На думку голови НБУ, це і є гарантією повернення вкладникам коштів у повному обсязі.

16 липня Національний банк відкликав у банку "Україна" ліцензію на проведення банківських операцій, після чого було розпочато процедуру його ліквідації. Речник місії Міжнародного валютного фонду, яка відвідала Київ, повідомив, що "жодних перешкод для надання Україні чергового кредиту на сьогодні не існує".

Зміст

Головна

Публікації

Start a loving relationship can be easy for some men or women but for others it can be tricky. To facilitate there are free dating sites as the great love where you can test always need to pay on melhor site de relacionamento é o grande amor you can do advanced search profiles that make it easy to find your soul mate, have a romance has never been easier with these dating sites and best of all it's free. A developing pattern has been found as of late that more individuals are picking government occupations. The primary explanation for this is government employments secure the general population’s life in India . Other than the pay component, there http://www.freejobaware.com/ To land a decent position with a decent wage is the fantasy of each person. Consistently, the GOI discharge numerous openings for work in different divisions. The administration employments, or in typical hindi wording, Sarkari Naukri in India is ess Learn more about miami seo 1800seo at http://1800seo.com Ranking websites can be pretty challenging, depending on the size of the market and competition. Large cities tend to have more specialized search marketing companies than smaller towns. In the Pacific NW, the influx of people has seen the growth of seo services portland for instance. Some specialize in social media, whilst some on local seo. Off page optimization should never involve a sales force cold calling to offer their seo services. Getting found online in the search engines means a company is effective online Benefit from fantastic savings on flight training financing , just by taking a look at http://epicflightacademy.com 룸알바 구하러 오실때는요 이쪽이 좋더라구요 호박알바 여우알바 인데 이곳이 정보가 많습니다 ^^