Районні медіа та Інтернет
Тренінг для західноукраїнських районних медіа: Львівська область
(м. Львів, 15 вересня 2001 року)

Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза" та Програма розширення доступу та навчань в Інтернет (Internet Access and Training Program (IATP) організували та провели у вихідні дні ІНТЕРНЕТ-ТРЕНІНГ для західноукраїнських районних медіа Львівської області. Тематика тренінг-модулів включала в себе “Пошук інформації в Інтернет”, “Електронна пошта та Інтернет” та “Інтернет-технології у роботі щоденної газети”. Як тренери у заході також брали участь  Ольга Якімахо, Діана Юраш, Олександр Сабан, Борис Потятиник, Ігор Бачун, Любомир Скочиляс, Роман Гасько, Дмитро Яценко. 


Technology is constantly developing and we are getting better (and more) cameras in our phones. But it is still far behind professional cameras used by photographers. What is more, a camera is not the only thing you need to take a professional photo there are far more gears a professional photographer is equipped with to do their job including proper lighting equipment, tripods and different lenses.

Програма заходу передбачали такий план роботи:

11.00-11.15 - Представлення програми IATP Ольги Якимахо, координатора роботи з випускниками програм обміну.
11.15 - 11.35 - Вступне слово генерального директора СГК "Генеза" Діани Юраш.
11.35 - 11.45 - Вступне слово координатора програми IATP у Львові Олександра Сабана.
11.45 - 12.30 - Представлення засобів масової інформації, які беруть участь у тренінгу.
12.30 - 13.00 - Ігор Бачун, УКРІНФОРМ: Електронна пошта та Інтернет у роботі Національного інформаційного агентства
13.00 - 14.00 - Перерва на обід
14.00 - 15.00 - Олександр Сабан, Борис Потятиник, Роман Гасько, журналісти alumni: тренінг "Пошук інформації в Інтернет". Частина 1. Теоретична та практична частини.
15.00 - 15.15 - Відповіді на питання.
15.15 - 15.30 - Перерва на каву.
15.30 - 16.00 - Дмитро Яценко, газета Поступ: Інтернет-технології у роботі щоденної газети
16.00 - 18.00 - Любомир Скочиляс, Борис Потятиник, Роман Гасько: тренінг "Пошук інформації в Інтернет". Частина 2.

18.00-18.20 - ДискусіяОрганізатори висловили сподівання, що проведення подібних навчальних заходів дасть можливість не лише здобути нові знання, але й поділитися досвідом, визначити проблеми, зустрітися зі своїми колегами, налагодити співпрацю і, врешті-решт, як сказав журналіст однієї районки, - вперше у своєму житті побачити комп’ютер. Для журналістів районних газет були надані матеріали про нові конкурси фонду “Відродження”, зокрема, ті, що спрямовані на підтримку медіа, спеціальні брошури від “Генези”, а також – 16 нових видань IREX-ProMedia та Інституту масової інформації, які стосуються правозахисту ЗМІ, газетного менеджменту та інших проблем розвитку медіа в Україні.


Відгуки учасників:

Сьогодні ми стали учасниками прекрасного тренінгу, організованого суспільно-гуманітарним консорціумом "Генеза". Це прекрасна ідея і чудове її втілення. Інформація, яку ми отримали, дуже нам потрібна і допоможе в роботі.
Особливо хочу відзначити уважних, тактовних, дуже милих і привітних координаторів роботи ІАТР Ольгу Якімахо, Олесандра Сабана, генерального директора СГК "Генеза" Діану Юраш, координатора тренінгу Аллу Дахній… Усім Вам велике "ДЯКУЮ".
Надіємось, що нинішній тренінг матиме продовження. Допоможіть створити сайт "Галицької зорі".
Тихий І. С. - редактор дрогобицької газети "Галицька зоря"

Тренінг, організований ІАТР, суспільно-гуманітарним консорціумом "Генеза" – надзвичайно потрібний і корисний журналістам локальних ЗМІ. Приємно, що є молоді мудрі люди, які з особливим зацікавленням надали потрібну інформацію, практичних навичок.
Успіху усім.
Марія Кречківська, м. Червоноград

На цьому семінарі-тренінгу я багато дізналася про інтернет та його можливості, які несумнінно знадобляться у майбутньому та в даний час.
Я вважаю, що такі семінари є необхідні в зв’язку з тим, що районна преса має обмежений доступ до комп’ютерів. А на таких тренінгах можна багато чого навчитись і засвоїти.
Уляна Воробець, жовківський часопис "Відродження"

На семінарі-тренінгу я дізналась про чимало цікавих нових адрес веб-сайтів, з яких можна брати цікаву інформацію для райгазети.
Мені сподобався семінар своєю практичною формою проведення. Я вперше доторкнулась до всесвітньої мережі. В мене з’явилося велике бажання працювати з Інтернетом щодня.
Ігнат Надія, м. Буськ

Дуже вдячний за вдало організовану зустріч. Ще раз переконався, наскільки інтернет розширює можливості районної журналістики. До нових цікавих зустрічей.
Михайло Френчак, Пустомити

Найщиріше спасибі "Генезі" за організацію такого чудового заходу. Почерпнув дуже багато корисного для себе. Частіше б.
Семенюк Степан Романович, м. Миколаїв, "Громада"


Фотозвіт із тренінгуУчасники семінару під час практичного заняття

Один з учасників осягає ази Інтернет
Редактори районних газет Пустомит та Буська

Організатори О.Якімахо (IATP) та Д.Юраш ("Генеза")
Ольга Якімахо, Алла Дахній, Діана Юраш
та Борис Потятиник
Олександр Сабан координує перші кроки в Інтернет

Ольга Якімахо, Олександр Сабан, Діана Юраш

Редактор газети "Поступ" пояснює районним колегам технології роботи з інтернет у своїй газеті
Ольга Якімахо спілкується з учасницею тренінгу

"ВИПУСКНЕ" ФОТО УЧАСНИКІВ ТРЕНІНГУ

unblocked games Online unblocked games unblocked games 500