ЗМІ повідомили про полювання на вбивцю російського пілота Су-24
Генеза

ЗМІ повідомили про полювання на вбивцю російського пілота Су-24

29.01.2016

Повітряно-космічні сили Росії і сирійська армія організували полювання на Альпарслан Челіка, який заявив про вбивство пілота збитого турецькими ВПС Су-24. Про це повідомляє британська The Independent.

Як стверджує видання, захоплення Челіка було однією з головних цілей наступу сирійської армії в провінції Латакія, в результаті якого був захоплені низка ключових населених пунктів, у тому числі Ар-Рабіа, де, як передбачалося, міг ховатися бойовик.

28 січня Челік з'явився на похоронах керівника районного відділення Партії націоналістичного руху Ібрагіма Кучука в Стамбулі. Журналістам він заявив, що повернеться до Сирії, щоб боротися з терористичним угрупуванням «Ісламська держава» (заборонена в Росії).

24 листопада 2015 року турецькі винищувачі атакували Су-24 зі складу російської авіагрупи, задіяної в Сирії в операції проти терористів. Пілот Олег Пєшков і штурман Костянтин Мурахтин катапультувалися, проте командир екіпажу був убитий вогнем з землі, а штурмана в результаті врятували. Незабаром з'явилося відео, на якому Челік заявив, що він і його бійці відкрили вогонь.

Челік — син функціонера Партії націоналістичного руху, активний член її бойового молодіжного крила організації «Сірі вовки». У грудні російський МЗС зажадав від турецької влади прийняття невідкладних заходів по затриманню Челіка і його сподвижників і притягнення їх до кримінальної відповідальності за вбивство російського пілота».