Порошенко пообіцяв дати відсіч зухвалому ворогові
Генеза

Порошенко пообіцяв дати відсіч зухвалому ворогові»

29.01.2016

Прес-служба президента України Петра Порошенка опублікувала в п'ятницю, 29 січня, відеоролик реконструкції бою між збройними формуваннями Української народної республіки і Червоною армією біля села Крути.

Коментар під відео в YouTube говорить: «Україна зробила висновки з тих подій. Сьогодні ми будуємо сильну армію, щоб дати відсіч зухвалому ворогові». Сам ролик закінчується словами «вони боролися, щоб ми перемогли».

28 січня повідомлялося, що в п'ятницю Порошенко проведе урок мужності у військовому ліцеї імені Івана Богуна. Захід пройде у зв'язку з річницею бою біля Крут, вважається важливою датою в офіційній історіографії сучасної України. В цей же день планується покладання квітів на Аскольдовій могилі, де поховано частина учасників бою.

Бій під Крутами — зіткнення, що сталося в січні 1918 року біля села Крути під Києвом між частинами Червоної армії збройними формуваннями Української народної республіки. В офіційній українській історіографії цієї події надається величезне значення як зразком героїчної боротьби молоді за незалежність молодої держави.