Постільні клопи придбали стійкість до інсектицидів
Генеза

Постільні клопи придбали стійкість до інсектицидів

29.01.2016

Вчені вперше з'ясували, що постільні клопи придбали стійкість до дії інсектицидів. Про це повідомляється в журналі Journal of Medical Entomology.

Американські ентомологи зібрали клопів в Цинциннаті і Мічігані і спробували їх потруїти чотирма найпопулярнішими неоникотиноидами. В якості контрольної групи використовувалася зібрана вченим армії США Гарольдом Хэрлэном (Harold Harlan) колонія комах, тридцять років ізольована від будь-яких інсектицидів.

З'ясувалося, що для знищення 50 відсотків клопів з контрольної групи потрібно всього 0,3 нанограми ацетамиприда. Для комах Мічигану і Цинциннаті знадобилося більше десяти тисяч нанограм. Для інших інсектицидів співвідношення виявилося приблизно тим же.

При контакті з отруйними речовинами постільні клопи виробляють антитоксичные ферменти для їх нейтралізації. «На жаль, інсектициди, за допомогою яких ми намагалися перемогти клопів, втрачають ефективність. Потрібно готувати препарати з іншим механізмом дії, а також нехімічні засоби», — заявив автор статті Альваро Ромеро (Alvaro Romero).