Долар на відкритті торгів впав на рубль
Генеза

Долар на відкритті торгів впав на рубль

29.01.2016

Курс долара в перші хвилини торгів на Московській біржі 28 січня знизився до 75,4 рубля. Американська валюта подешевшала на 1,01 рубля. За євро при цьому дають 82,18 (мінус 1,89 рубля). Про це свідчать матеріали торгової площадки.

Офіційні курси на 29 січня — 77,37 і 84,14 рубля. Національна валюта зміцнюється завдяки зростанню цін на нафту. Марка Brent коштує 34,68 долара за барель. 28 січня її ціна сягала 35 доларів.

Вартість вуглеводнів зростає на тлі повідомлень про можливу зустріч Росії з країнами-членами ОПЕК та іншими нафтодобувачами. Сторони мають намір обговорити проблему низьких цін на сировину і координацію щодо можливого скорочення виробництва. Про це розповів глава Міненерго Олександр Новак.

При цьому журналіст Bloomberg повідомило з посиланням на представника ОПЕК про те, що Саудівська Аравія не пропонувала скорочувати видобуток. Крім того, кореспондент американського агентства заявив, що картель поки не планує зустрічатися з Росією.

З січня 2015 року нафта Brent подешевшала більш ніж на 30 відсотків з 52 до 35 доларів за барель. Тиск на котирування надає уповільнення економіки Китаю (країна є одним з найбільших споживачів вуглеводнів у світі), політика ОПЕК щодо збільшення видобутку, а також зняття міжнародних санкцій з Ірану. Ісламська Республіка має намір продавати за кордон один мільйон барелів у день.