«Коммерсантъ» дізнався про плани ЄС переглянути стратегію щодо Росії
Генеза

«Коммерсантъ» дізнався про плани ЄС переглянути стратегію щодо Росії

14.03.2016

Глави МЗС країн-членів Євросоюзу на спеціальному засіданні у понеділок, 14 березня, обговорять вироблення нової стратегії відносин з Росією. Про це пише «Коммерсантъ» з посиланням на свої джерела.

Міністри закордонних справ, за інформацією видання, спробують розробити нову стратегію, оскільки в ЄС визнали неможливість повернення до колишніх відносин з Росією. «На тлі подій останніх двох років у європейських столицях прийшли до висновку: при будь-якому розкладі повернення до відносин з Росією в дусі business as usual бути не може. Зараз у нас толком немає ніякого спільного бачення відносин з Росією, є тільки санкції, але так вічно тривати не може. Нам потрібен new normal — довгострокова стратегія взаємодії з Москвою в нових умовах», — пояснило джерело в структурах ЄС.

За словами іншого джерела, поки ніяких конкретних рішень приймати не планується. Проте вже найближчим часом може бути представлений доповідь про доцільність співпраці ЄС з Євразійським економічним союзом (ЄАЕС). За інформацією «Комерсанта», європейські експерти прийшли до висновку, що поки зближення з ЄАЕС передчасно.

Крім того, як стверджує джерело в Брюсселі, ЄС поки не збирається приймати будь-які рішення, пов'язані з ослабленням санкцій. За його словами, проти подібного кроку виступають США, з думкою яких європейські лідери змушені зважати.

Переглянути зв'язку з Брюсселем, як повідомляє газета, мають намір найближчим часом в МЗС РФ. За словами джерела «Комерсанта», «нинішня стадія відносин» Москви, яка хотіла б рівноправного партнерства з ЄС, не влаштовує. У той же час на Смоленській площі впевнені, що поліпшити відносини з Євросоюзом без зняття основної частини санкцій не вдасться. Головна перешкода на шляху до цього — відсутність прогресу в реалізації мінських домовленостей.

9 березня комітет постійних представників країн-членів Євросоюзу схвалила продовження санкцій проти Росії. Обмеження щодо 146 фізичних осіб — громадян РФ і України — і 37 російських компаній будуть діяти до 15 вересня 2016 року.