На муніципальних виборах у Норвегії перемогли центристи
Генеза

На муніципальних виборах у Норвегії перемогли центристи

13.09.2011, 10:56:15

Виборча дільниця у Норвегії

На муніципальних виборах у Норвегії дві центристські партії - Норвезька робітнича партія і Консервативна партія - набрали більшість голосів, повідомляє stimulzlall.com. Голосування відбулося 11 вересня.

Згідно з попередніми підсумками виборів, Робітнича партія (ліві центристи) одержала 32,1 відсотка голосів, консерватори (праві центристи) - 27,6 відсотка. В порівнянні з виборами 2007 року результати Робітничої партії, яка очолює правлячу коаліцію, покращилися на 2,5 процентного пункту, Консервативної партії - на 8,3 пункту.

Права Партія прогресу, друга за чисельністю у норвезькому парламенті, втратила позиції, одержавши на виборах лише 11,2 відсотка голосів в порівнянні з 17,5 відсотка у 2007 році. Як повідомляє Agence France-Presse, експерти пов'язують стрибок популярності консерваторів саме з невдалими результатами Партії прогресу. За словами лідера цієї партії Сів Йенсен, провал на виборах пов'язаний з фігурою Андерса Брейвіка, який до 2007 року входив в її молодіжне крило.

На думку аналітиків, за підсумками виборів консерватори та інші праві партії контролюватимуть більше муніципалітетів і губерній, ніж раніше. У міській раді столиці Норвегії Осло, за результами підрахунку 82 відсотків голосів, консерватори одержали на шість місць більше (всього стало 22), а Робітнича партія - на два місця більше (всього стало 20). В той же час Партія прогресу втратила одне місце (їх стали чотири), а Соціалістична партія - два місця (також залишилися чотири).

Результати муніципальних виборів, вважають експерти, указують на те, що Консервативна партія може поборотися з Робітничою партією на парламентських виборах 2013 року. Зараз лейбористи мають в норвезькому парламенті більшість, і прем'єр-міністром країни є представник цієї партії Йенс Столтенберг.

Ручки дверные купить ручки для дверей купить.