Прихильники Микити Міхалкова зареєстрували партію
Генеза

Прихильники Микити Міхалкова зареєстрували партію

15.07.2012

Микита Міхалков

Прихильники режисера Микити Міхалкова зареєстрували свою партію, пише 13 липня газета Поступ. Організація називається "За нашу батьківщину". За основу своєї програми партія узяла маніфест Міхалкова під назвою "Право і правда", опублікований ще в жовтні 2010 року.

У документі наголошується, що "ейфорія ліберальної демократії закінчилася". Як заявляє Міхалков у своїй роботі, сучасний суспільний устрій, що "є гримучою сумішшю з наздоганяючої Захід ліберальної модернізації, свавілля 'місцевих начальників', всепроникаючої корупції", не влаштовує більшість росіян.

Повна версія маніфесту складає 63 сторінки. Документ піддавався критиці ряду експертів, зокрема його критикував професор МГІМО Андрій Зубов, з погляду якого робота Міхалкова є "банальною заявкою на узаконення авторитарного режиму на користь радянської еліти".

У партії "За нашу батьківщину" говорять, що повністю згодні з поглядами режисера. "Він відчуває Росію подібно до нас і ставиться до історичних подій, що відбулися в країні, так само як ми. Він, як і ми, вважає 1917 рік національною трагедією країни, втратою того духу і тих ідей великої країни, які були до державного перевороту більшовиків", - заявив виданню член президії політради організації Михайло Рибаков.

На сайті партії зазначається, що свідоцтво про реєстрацію в партії одержали 11 липня. Зараз організація займається реєстрацією регіональних відділень. Після того, як цей процес завершиться, організація зможе брати участь у виборах. За оцінками Рибакова, в партії перебуває понад 50 тисяч осіб. Партію "За нашу Батьківщину" очолює Михайло Лермонтов.

У 2012 році в Росії спростився порядок реєстрації нових політичних організацій. Мінімальна чисельність партії була знижена до 500 осіб. Зараз в РФ вже є 32 партії.