Прокуратура зажадала від Тимошенко 2,4 мільйонів доларів
Генеза

Прокуратура зажадала від Тимошенко 2,4 мільйонів доларів

28.03.2012, 16:40:22

Юлія Тимошенко

Українська прокуратура підготувала позов до екс-прем'єра Юлії Тимошенко, повідомляє powerenterpriseusa.com з посиланням на заступника генпрокурора республіки Євгена Блажівського. В рамках цього позову від екс-главиглави уряду вимагають 2,4 мільйонів доларів.

Повідомляється, що ці вимоги пов'язані із справою компанії "Єдині енергетичні системи України", якою Тимошенко керувала у 1990-і роки. "Позов пред'явлений на всю суму збитків, які вказані у цій кримінальній справі", - відзначив Блажівський.

Найближчим часом кримінальна справа по ЄЕСУ, що стосується Тимошенко, буде направлена в суд.

Нагадаємо, що у "газовій справі" (справі про перевищення повноважень при укладенні газових угод з Росією), за якою Тимошенко була засуджена у 2011 році, суд зобов'язав її сплатити "Нафтогазу" півтора мільярди гривень (близько 187 мільйонів доларів). У Міненерго України заявили, що ці гроші підуть на оплату постачань російського газу. Тимошенко, зі свого боку, з вироком не погодилася і намагалася його оскаржити.

Крім "газової" відносно Тимошенко були порушені декілька кримінальних справ, що стосуються діяльності "Єдиних енергетичних систем України". Екс-прем'єра звинуватили в ухиленні від сплати податків, замаху на розкрадання бюджетних коштів, а також у фальсифікації. У листопаді 2011 року стало відомо, що кримінальні справи по ЄЕСУ об'єднані.

28 березня Служба безпеки України повідомила, що з матеріалами справи стосовно ЄЕСУ Тимошенко і її адвокати ознайомлені.

ЄЕСУ в 1990-і роки займалася постачаннями російського газу на українські підприємства, одержуючи натомість промислову продукцію. Частина цієї продукції використовувалася для оплати газу по бартеру, інше йшло на експорт. Притягати Тимошенко до відповідальності за махінації, пов'язані з цією компанією, в Україні вже намагалися на початку 2000-х років. Тоді її звинуватили в корупції, контрабанді газу і несплаті податків. Тимошенко навіть була заарештована, проте незабаром її звільнили. Кримінальні справи стосовно неї пізніше були закриті.

Кримінальне переслідування Тимошенко поновилося після того, як до влади в Україні прийшли Віктор Янукович і його Партія регіонів. Екс-прем'єра звинувачують, зокрема, в спробі "повісити" борги компанії перед Міністерством оборони РФ (військовому відомству компанія повинна була поставити будматеріали і меблі в рахунок боргу за одержаний Україною російський газ; постачання, проте, виявилися недостатніми, в результаті перед Міністерством оборони виникла заборгованість у декілька сотень мільйонів доларів) на український бюджет.

З грудня 2011 року Юлія Тимошенко перебуває в Качанівській колонії у Харкові. Всі звинувачення на свою адресу вона відкидає, заявляючи, що влада переслідують її з політичних мотивів.