Глава правлячої партії Монголії пішов у відставку
Генеза

Глава правлячої партії Монголії пішов у відставку

08.04.2010

Санжійн Баяр

Глава правлячої партії Монголії Санжійн Баяр оголосив про складання повноважень. Про це повідомляє Associated Press. Як наступника політик запропонував кандидатуру прем'єр-міністра країни Батболда Сухбаатаріна.

Як причину свого відходу голова Монгольської народно-революційної партії (МНРП) назвав стан здоров'я. Також Баяр заявив, що хоче надати прем'єр-міністру можливість консолідувати владу.

5 квітня в столиці Монголії Улан-Баторі пройшла найбільша за останній час акція протесту - 5 тисяч осіб вийшли на вулиці міста з вимогою розпустити парламент. Мітингувальники також вимагали справедливого розподілу серед населення коштів, одержаних країною від продажу сировини за рубіж.

8 квітня близько 70 осіб провели сидячий страйк на центральній площі столиці. Парламентарії заявили, що правом на розпуск законодавчих зборів володіє народ Монголії, а не вузька група людей. У відповідь лідери опозиції пригрозили провести голодовку - протестувальники обіцяють відмовлятися від їжі доти, поки не буде проведений референдум з питання розпуску парламенту.

Санжійн Баяр був прем'єр-міністром Монголії з листопада 2007 по жовтень 2009 року, коли пішов у відставку, так само за станом здоров'я. Коли його партія перемогла на виборах 2008 року, в Улан-Баторі пройшли масові безлади за участю шести тисяч прихильників опозиції. В результаті зіткнень демонстрантів з поліцією тоді загинули чотири особи.

Однією з передвиборних обіцянок МНРП було надання населенню прямих грошових субсидій, які повинні були підвищити рівень життя. Учасники мітингу 5 квітня вимагали відставки уряду, оскільки політики не дотрималися своєї обіцянки. За межею бідності живе близько 40 відсотків населення Монголії (всього в країні проживає понад 2,7 мільйонів осіб).

Ссылка Фотограф на свадьбу: алексей мастеров свадебное фото фотограф. Самая актуальная информация эйвон у нас. фьючерс Ссылка сайт бином binom.kaluga.ru/products/index/brand_id:16. Hotel expert stepdream.com бронирование отелей stepdream.com. Логотип Уфа