Альянс Берлусконі відвоював у опозиції чотири регіони
Генеза

Альянс Берлусконі відвоював у опозиції чотири регіони

29.03.2010

Сільвіо Берлусконі

Альянс, який очолювє прем'єр-міністром Італії Сільвіо Берлусконі, бере перемогу в чотирьох регіонах, що раніше контролювалися опозицією. Такі попередні підсумки муніципальних виборів, що пройшли 28 і 29 березня в 13 з 20 регіонах країни, повідомляє AFP.

Згідно з проміжними підсумками підрахунку голосів, кандидати на пости глав регіонів від альянсу партії Сільвіо Берлусконі "Народ свободи" і правої "Північної ліги" отримали перемогу в найбільших регіонах Італії Лацио, П'ємонт, Кампанья, а також в південній Калабрії. Таким чином, з урахуванням результатів в тих, що раніше вже контролювалися альянсом Ломбардії і Венето, число тих, що відійшли до прихильників прем'єр-міністра областей досягла шести.

У решті семи регіонах перемогу бере опозиція під керівництвом лівоцентристської Демократичної партії П'єрлуїджі Берсані (Pierluigi Bersani). Він був обраний на пост лідера партії у жовтні 2009 року.

Як відзначає агентство, явка на виборах склала 64,2 відсотка, що є найнижчим показником за останні 15 років. В порівнянні з попередніми муніципальними виборами, що пройшли п'ять років тому, зниження явки склало близько 8 відсотків.

На думку експертів, як відзначає The Financial Times, електоральні успіхи “Північної Ліги”, представники якої отримали перемогу у Венето і П'ємонті, а також показали високі результати в Ломбардії, можуть привести до зміни балансу сил усередині прем'єрської коаліції. Так, за словами професора політології університету Урбіно Ільво Діаманті (lvo Diamanti), ліга показала себе одночасно "союзником і суперником" партії "Народ свободи".

Гадать онлайн на игральн.