Зміст
Головна
Публікації

Інформаційний ряд

липень 2001ПОЛІТИКА
Дружина зниклого журналіста закликає створити міжнародну комісію для розслідування справи її чоловіка
Колишніх українських урядовців виловлюють у Німеччині
Депутати знову обіцяють повернути українцям гроші з ощадкнижок
Служба безпеки України хоче контролювати Інтернет, але для цього немає технічних засобів
ЕКОНОМІКА
Промислове виробництво в Україні зростає гігантськими темпами
Тайм-аут з Паризьким клубом
Більше грошей у банках – краще економіці
Депутати не прийняли нове податкове законодавство
В Україні створять єдину національну авіакомпанію
Виробляємо кораблі
І навчились виробляти “вітряки”
Відновлення риболовецького флоту
На чорноморському шельфі відкрито значні запаси нафти і газу
Вінницька влада сприяє малому бізнесу
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Українське консульство у Поті
Американці і надалі допомагатимуть Україні
НАТО організувало у Києві семінар
СОЦІАЛЬНА СФЕРА
Освітяни проходять перепідготовку у Ялті
"Дитяча армія" переходить кордон
КУЛЬТУРА
Виставка особистих речей Івана Павла ІІ
День Львова у зеленому кольорі
Суспільно-гуманітарний консорціум “Генеза” підготував нове дослідження
"Херсонеські ігри" у Севастополі
Українці та євреї спільно боротимуться проти вандалізму на кладовищах
Собор святого Володимира дочекався реставрації

ПОЛІТИКА

Дружина зниклого журналіста закликає створити міжнародну комісію для розслідування справи її чоловіка

Про це Мирослава Гонгадзе повідомила на прес-конференції у Парижі після вручення їй премії ОБСЄ в галузі журналістики та демократії за 2001 рік, присудженої Георгію Гонгадзе посмертно. Премія у розмірі 20 тисяч доларів щороку надається журналістам, які утверджують принципи ОБСЄ в галузі прав людини, зміцнення демократії та свободи поширення інформації. Цього року її лауреатом став також іспанський журналіст Хосе Луїс Лопес де Лакаль.

Мирослава зазначила, що розслідування просувається дуже повільно, і вона робитиме все, щоб його прискорити та форсувати. У прес-конференції взяли участь, зокрема, доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи Ханне Северінсен, яка підтримала ідею створення міжнародної комісії з розслідування справи журналіста. Свою підтримку Мирославі Гонгадзе висловив надзвичайний і повноважний посол України в Австрії Володимир Огризко.

У Києві з представниками преси зустрілись міністр внутрішніх справ Юрій Смірнов і генеральний прокурор Михайло Потебенько. Щодо розкриття вбивства Георгія Гонгадзе, то, за словами правоохоронців, "не з’ясовано ні виконавців, ні замовників злочину", і оптимізму ніхто не висловлював. Говорити про перспективи розкриття злочину після кількох "фальстартів" Смірнов і Потебенько не беруться. Звернули на себе увагу слова міністра внутрішніх справ: "Журналістам треба відчувати небезпеку".

Колишніх українських урядовців виловлюють у Німеччині

Колишній виконувач обов’язків голови правління національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Ігор Діденко, звільнений у червні минулого року з цієї посади, опинився у німецькій тюрмі. Як стало відомо, його заарештували у Франкфурті - на - Майні після прильоту з Мілана на підставі рішення дільничного суду міста Ганновера від 24 квітня цього року. Про це повідомив заступник керівника прес-служби МЗС України Сергій Бороденков. Він зазначив, що на прохання українського посольства у Німеччині прокуратура Ганновера письмово підтвердила факт затримання та арешту Діденка. За словами Бороденкова, Діденка заарештовано у справі колишнього голови правління "Градобанку", народного депутата України Віктора Жердицького, якого звинувачують у розкраданні грошей остарбайтерів.

Цікаво, що ще у грудні минулого року генеральний прокурор Михайло Потебенько підтверджував, що Ігор Діденко проходить як обвинувачений за кримінальною справою про розкрадання валютних коштів у сумі 4 мільйони німецьких марок з "Градобанку", призначених для остарбайтерів. Зі слів прокурора, Діденко "все визнав і розкаявся, на відміну від Жердицького", якого також було заарештовано у Німеччині і який свою провину в Україні категорично заперечував. З Діденка було взято підписку про невиїзд, він надав слідству детальне свідчення про обставини злочину і "сприяв слідству у встановленні істини". Виникає логічне запитання: як з таким "букетом" зізнань і перебуваючи на підписці про невиїзд панові Діденку пощастило потрапити спершу в Мілан, а потім і у Франкфурт - на - Майні? А чи не такий же трюк проробив у свій час колишній прем’єр-міністр Павло Лазаренко?

Депутати знову обіцяють повернути українцям гроші з ощадкнижок

Майже кожного тижня до закінчення сесії Верховна Рада приймала законопроекти про повернення "заморожених" заощаджень. Не встигли українці потішитися тим, що наобіцяли парламентарі у кінці червня, як у липні парламент приймає вже в другому читанні проект закону "Про механізм повернення трудових заощаджень населення", розроблений "найпрогресивнішими" соціалістами Наталією Вітренко та Володимиром Марченком.

Автори пропонують запровадити систему спеціальних та особових рахунків громадян, у яких були заощадження, і обіцяють виплатити всю заборгованість за три роки. За даними Вітренко, держава заборгувала населенню 135 мільярдів гривень - це три річних бюджети України. Якщо віддавати їх по 200 мільйонів у рік, як передбачалося бюджетами на 1999 і 2000 роки, треба...700 років. Проте народний депутат вважає, що цілком реально впоратися з цим у рекордний термін. Де взяти гроші? Прогресивні соціалісти вказують на джерела. Це повернення до державної скарбниці кредитів, взятих із комерційних банків на початку 1992 року, а також валютних ресурсів, які треба повернути з-за кордону. Тільки ці два фактори, на переконання Вітренко і Марченка можуть дати 135 мільярдів гривень за три роки.

Верховна Рада доручила авторам і членам комісії з питань соціальної політики та праці доопрацювати законопроект для дальшого винесення його для розгляду в третьому читанні й голосування в цілому. Одне незрозуміло: якщо обидва законопроекти пройдуть усі етапи голосування, українці що - за двома будуть отримувати свої заощадження? Непогано, але нереально...

Служба безпеки України хоче контролювати Інтернет, але для цього немає технічних засобів

На одній із своїх прес-конференцій у Києві голова СБУ Володимир Радченко заявив: "Ми хочемо, щоб реєстрували всіх, хто входить до Інтернету", і щоб відразу запобігти хибному розумінню своїх слів, пояснив, що має на увазі реєстр, подібний до телефонної книги, де вказано номери власників і користувачів телефонної мережі. На переконання Володимира Радченка, у такий спосіб можна запобігти існуванню анонімних сайтів і піратському використанню трафіка. "Реєстр потрібен. До Інтернету ставлення таке ж, як до решти способів зв’язку", - підкреслив він.

На перший погляд, логічно, особливо з огляду на специфіку роботи Служби безпеки. Але (на жаль чи на щастя) неможливо, стверджує голова Держкомітету зв’язку й інформатизації Олег Шевчук. За його словами, "можна зареєструвати комп’ютери і модеми, але не користувачів". Жодна система не здатна відслідковувати, зокрема, відвідувачів Інтернет-кафе.

Олег Шевчук також наголосив, що ніде у світі користувачів Інтернету не реєстрували і не мають наміру це робити.ЕКОНОМІКА

Промислове виробництво в Україні зростає гігантськими темпами

У червні 2001 року промислове виробництво в Україні виросло на 16,9% у порівнянні з червнем минулого року – повідомив Державний комітет статистики. У червні в порівнянні з травнем промислове виробництво знизилося на 1,6%. З початку року промислове виробництво виросло на 18,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Обсяги виробництва продукції за 6 місяців цього року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року виросли в таких галузях: – виробництво коксу і продуктів нафтопереробки – на 54,0%; – виробництво деревини і виробів з деревини – 29,1%; 26% – целюлозно-паперова, поліграфічна промисловість; видавнича справа – на 26,0%; – машинобудування – на 25,4%; – легка промисловість – 23,3%; – харчова промисловість – на 22,0%. Кабінет Міністрів України прогнозує, що в 2001 році ріст промислового складе 10,7%. За підсумками 2000 року промислове виробництво в Україні зросло аж на 12,9%.

Тайм-аут з Паризьким клубом

Угоду з Паризьким клубом кредиторів про реструктуризацію на 12 років українського боргу в 580 мільйонів доларів підписала у французькій столиці українська делегація на чолі з міністром фінансів.

Пільговий період оплати становить 3 роки. На думку прем’єр-міністр Анатолія Кінаха, підписання такого документа - передумова досягнення Україною реструктуризації боргу перед Туркменістаном у розмірі 270 мільйонів доларів. Тепер, за словами прем’єра, "Україна має всі шанси виконати умови поновлення програми розширеного фінансування ЕФФ Міжнародного валютного фонду до осені, щоб у вересні рада директорів фонду на своєму засіданні ухвалила позитивне рішення в українському питанні".

Більше грошей у банках – краще економіці

Обсяг депозитів юридичних осіб в Україні зріс в першому півріччі 2001 року на 1,6 млрд. грн, або на 13 відсотків, і за станом на 1 липня становив 13,89 млрд. грн. Минулого року середня ставка по депозитах знизилася з 17,8 відсотків річних – у січні до 8,2 відсотка річних – у грудні. Нацбанк України не повідомляє середню процентну ставку по кредитах у червні. В травні вона становила 33 відсотки річних, а торік скоротилася з 44,4 відсотка річних – у січні до 31,2 відсотка річних – у грудні.

Депутати не прийняли нове податкове законодавство

Верховна Рада України не змогла прийняти остаточне рішення щодо "малого" Податкового кодексу – законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України з питань оподатковування.” При мінімально необхідних для ухвалення рішення 226 голосах за ухвалення цього документа проголосував 151 з 414 зареєстрованих у залі депутатів. У зв'язку з цим проект “малого” Податкового кодексу знімається з розгляду поточної - сьомої - сесії ВР і переноситься на восьму сесію парламенту.

В погодженому між урядом і парламентом варіанті цього законопроекту передбачалося зменшити податок на додаткову вартість до 10% до 2003 року, а з 2003 року замінити його на податок з обороту. Крім того, передбачалося введення податку на прибуток підприємств у розмірі 25%, а також зниження податкових пільг з ПДВ. Законопроект також припускав зміну шкали і ставки оподаткування з громадян. Відповідно до нової шкали, річні прибутки громадян у сумі до 7 200 грн. обкладаються податками за 10%-ю ставкою. Сукупний річний прибуток у розмірі від 7 200 грн. до 72 000 грн. обкладається податком за 15%-ю ставкою. Річний прибуток громадян у розмірі від 72 000 грн. повинен обкладатися податком за 25%-ю ставкою.

Верховна Рада намагається прийняти новий Податковий кодекс ще з літа минулого року, однак прийнявши його в першому читанні, депутати так і не змогли досягти компромісу у понад 400 спірних питаннях, після чого вирішили прийняти так званий “малий” Податковий кодекс, що депутати й затвердили в першому читанні.

Проти прийняття “малого” Податкового кодексу виступив президент Леонід Кучма. Президента підтримав прем'єр-міністр Анатолій Кінах. Проти прийняття “малого” Податкового кодексу виступає МВФ, що ставить це однією з умов поновлення кредитування України.

В Україні створять єдину національну авіакомпанію

Міністерство транспорту України планує створити єдину національну авіакомпанію, на законних підставах об’єднавши повітряних перевізників, у статутному фонді яких присутня державна частка. Про це заявив на заснованій урядом прямій телефонній лінії “Проблеми економічних реформ” перший заступник міністра транспорту України Василь Цибенко. Він нагадав, що державі належить 61 відсоток акцій “Міжнародних авіаліній України”, близько 25 відсотків – “Аеросвіту”, а національна авіакомпанія “Авіалінії України” є повністю державною власністю.

Виробляємо кораблі

Комбіноване морське суховантажне судно дедвейтом 2500 т спущено на воду у київському акціонерному товаристві “Завод Ленінська кузня”. Воно збудовано за фінансової підтримки Українського промислово-інвестиційного концерну для голландської фірми Damen Shipyard Bergum. Це вже тринадцяте замовлення за три роки плідного співробітництва концерну та підприємства, що дозволило заводчанам вийти на беззбитковий рівень виробництва. Корабель, що здатен перевозити усі типи генеральних, насипних вантажів і контейнерів, буде відтранспортовано на здавальну базу у Херсоні для завершення фарбувальних та опоряджувальних робіт.

І навчились виробляти “вітряки”

Колектив Галицького акціонерного товариства ”Механічний завод” виграв грант конкурсу з розвитку альтернативних засобів енергетики, який проводив Кабінет Міністрів України. Кинуте свого часу напризволяще, підприємство військово-промислового комплексу зуміло вчасно переорієнтуватися на виробництво потрібної продукції. Тут налагодили випуск вітрових електростанцій різної потужності. Галицькі “вітряки” мають попит у містах Криму, Донбасу, Буковини. Творці вітросилових установок сподіваються, що виграний ними грант допоможе їм розширити випуск промислової продукції.

Відновлення риболовецького флоту

Урядовий комітет схвалив проект закону “Про національну програму будівництва суден рибопромислового флоту України на 2001-2010 роки”. Згідно з документом у найближчі роки планується залучити для будівництва і модернізації риболовецьких суден на потужностях переважно вітчизняних підприємств близько 5 млрд. грн., у тому числі на спорудження суден океанічного і морського промислу 3,7 млрд. грн.

Передбачається, що майже 90 відсотків залучених коштів становитимуть комерційні, інвестиційні та іноземні кредити. Решта – власні кошти підприємств, а також кошти з держбюджету. Будівництво риболовецького флоту дозволить завантажити потужності українських суднобудівних підприємств і створити 11 тисяч робочих місць, а також залучити до держбюджету 2,6 млрд. грн відрахувань. Підприємствам-замовникам риболовецьких суден передбачено створити умови для своєчасного повернення взятих кредитів.

На чорноморському шельфі відкрито значні запаси нафти і газу

Підтверджуються прогнози українських геологорозвідників про те, що на морському шельфі в північно-західній частині Чорного моря є великі запаси вуглеводнів. Як повідомив голова правління державного акціонерного товариства “Чорноморнафтогаз” Микола Ільницький, під час розвідувального буріння з допомогою самопідйомної плавучої бурової установки “Сиваш” на структурі “Олімпійська”, розташованої поблизу острова Зміїний, відкрито нове нафтогазове родовище.

Керівник ДАТ повідомив, що під час буріння глибокої свердловини працівники “Чорноморнафтогазу” отримали з нижнього пласта родовища нафту, а з двох верхніх пластів – промисловий приплив газу. “Свердловина підтвердила, що на структурі “Олімпійська” є промислові запаси нафти і газу”, - сказав він. “Нам вже сьогодні зрозуміло, що цей регіон Чорного моря – переважно нафтовий”, - додав Микола Ільницький.

Вінницька влада сприяє малому бізнесу

У Могилів-Подільському районі Вінницької області успішно здійснюється дворічна програма розвитку підприємництва – малого та середнього бізнесу. Підприємливим людям відкрита дорога для створення нових цехів, майстерень із виробництва меблів, пошиттю одягу і взуття, ремонту автомобілів. Чимало підприємців займається виготовленням продуктів харчування: солять рибу, б’ють олію, випускають копчені ковбаси, шинку, окорока тощо.

Малий і середній бізнес невіддільний від утвердження ринкових відносин, тому його розвитку сприяють, допомагають райдержадміністрація і районна рада. Підприємці не залишаються у боргу. Передбачається, що вони поповнять 10 відсотків районного бюджету, внесуть у державну казну понад 700 тисяч гривень.МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Українське консульство у Поті

У грузинському портовому місті Поті відбулося офіційне відкриття консульського агентства України, повідомили з посольства України у Грузії. Виступаючи перед присутніми, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Грузії Степан Волковецький відзначив, що це додатково підтверджує особливе партнерство у відносинах між Україною та Грузією. Агентство сприятиме більш ефективній роботі поромної переправи Поті – Іллічівськ. “Ця подія є підсумком багаторічної підготовчої роботи щодо реалізації домовленостей президентів України і Грузії щодо відкриття консульських установ: України – в місті Поті та Грузії – в місті Одеса”,- наголосив український посол.

Американці і надалі допомагатимуть Україні

Домовленості про розширення сфер надання експертної та технічної допомоги Україні було досягнуто під час зустрічі міністра закордонних справ України Анатолія Зленка з офіційною делегацією США. До складу американської делегації входять координатор допомоги новим незалежним державам Держдепартаменту США Вільям Тейлор, заступник міністра фінансів Ненсі Лі та інші американські урядовці.

Американська сторона підтвердила свої наміри щодо надання технічної допомоги Уураїні в проведенні адміністративної, земельної, податкової реформ. На міжнародному рівні США готові сприяти якнайскорішому вступу України до СОТ та розвиткові плідного співробітництва нашої держави з міжнародними фінансовими організаціями.

НАТО організувало у Києві семінар

Проведення у Києві дводенного семінару “Європейська безпека та НАТО: концептуальні і практичні аспекти”, в якому взяли участь представники країн-членів і партнерів НАТО, ЄС, ОБСЄ та інших структур, дозволило підвищити рівень взаєморозуміння у підходах до проблем зміцнення миру й стабільності в Європі. Таке переконання висловив, закриваючи захід, начальник Центру військового співробітництва і верифікації ГШ ЗСУ генерал-майор Микола Гончаренко.

На семінарі, організованому Верховним головнокомандуванням Об”єднаних Збройних Сил НАТО на Атлантиці, знайшов активну підтримку стратегічний курс України на повномасштабну інтеграцію до європейських структур і повноправну участь у системі загальноєвропейської безпеки.СОЦІАЛЬНА СФЕРА

Освітяни проходять перепідготовку у Ялті

“Літні інститути” – дві тижневі сесії – для викладачів українських університетів та бізнес-шкіл відкрилися на базі готелю “Ялта-Інтурист” на Південному березі Криму. Навчання організував Консорціум з удосконалення менеджмент-освіти в Україні за підтримки Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). У кожній із сесій візьмуть участь близько 150 викладачів українських вищих навчальних закладів. Українські учасники працюватимуть разом зі своїми колегами із США та Польщі за кількома тематичними напрямками. Серед них - корпоративне управління, бізнес-етика, ділове спілкування. У рамках заходу викладачі пройдуть перепідготовку, метою якої є надання навичок і інформації для розробки нових навчальних планів.

"Дитяча армія" переходить кордон

Мова йде про молдовську "армію" безпритульних дітлахів, які буквально наводнюють Одесу - особливо у літні місяці. Малолітні бродяжки вештаються по базарах і вокзалах, дають "концерти" у трамваях і тролейбусах, жебракують по квартирах. Працівники місцевої кримінальної міліції час від часу влаштовують рейди, після чого десятки чорнявих дітлахів відправляються на санітарне обстеження у шкірвендиспансери, після чого їх поселяють у прийомнику-розподільнику або ж у міському притулку - до з’ясування обставин та адреси батьків.

Батьки, як правило, знаходяться: нерідко саме вони і відправляють дітей в Одесу на "заробітки". Працівники одеської міліції не встигнуть відправити їх до Молдови, як ті знову повертаються до Одеси.

Так що лиш даремно витрачаються українські кошти на всю цю процедуру з поверненням малих жебраків їх батькам. Та й три одеські притулки вже переповнені. Невдовзі мав би відкритись іще один. Кажуть, що в роботах з підготовки його приміщення мають взяти участь із натовського судна, які тепер часто прибувають до Одеси. Так що вже й НАТО "повоює" з цією непереможною "армією".КУЛЬТУРА

Виставка особистих речей Івана Павла ІІ

З нагоди візиту до України глави держави Ватикан Івана Павла ІІ в палаці мистецтв “Український дім” у Києві у рамках програми “Духовні скарби України” відкрилася виставка сакрального мистецтва “Хай святиться ім’я твоє”. На ній репрезентовано понад 200 творів на релігійно-християнську тематику з колекції Львівського музею історії релігії. У розділі “Особисті речі Святішого Отця Папи Івана Павла ІІ” показано його орнат, стуллу, фотографії, книги, медалі Понтифікату Папи тощо.

День Львова у зеленому кольорі

Уже традиційно День міста львів’яни святкуватимуть у третю суботу і неділю вересня. Так постановив на спеціальній нараді організаційний комітет. Його члени ознайомилися з трьома різними сценаріями святкування, а потім на таємній нараді зупиили свій вибір на одному з них.

У перший день заплановано хід театрів проспектами Свободи і Шевченка. Організатори вирішили запросити до Львова театр з Іспанії, який, на відміну від, наприклад, російського, зажадав невеликої платні. У рамках відзначення Дня міста кожен охочий зможе поспівати у караоке і позмагатися у знанні українських романсів. Журналісти ж зможуть поспівати… сороміцькі коломийки. На площі Ринок відбудеться виставкаробіт громадських організацій і розваги для дітей. Хоробрим чоловікам варто в ці дні побувати на іподромі – там буде проводитися турнір лицарів.

Організатори радять усім придбати вбрання у зелених барвах, бо саме цей колір буде символом Дня Львова. До речі, щоб привернути до вересневої події увагу якомога більшої кількості туристів, сценарій святкування опублікують в Інтернеті п’ятьма мовами.

Суспільно-гуманітарний консорціум “Генеза” підготував нове дослідження

Аналітики “Генези” практично завершили дослідження на тему “Розвиток, формування та інновації системи інформаційно-технічного забезпечення локальних медіа Західної України: районні газети” у руслі проекту, що був спрямований на підтримку локальних газет 8-ми західних областей. Проект було підтримано Міднародним Фондом “Відродження”, а також – Українською освітньою програмою ринкових реформ, IREX-ProMedia та Інститутом масової інформації. Це лише перший етап дослідження, наступний охопить міські та обласні видання. Цікаво, що лише 6 відсотків районних газет вважають себе прибутковими, лише 18 відсотків володіють навиками роботи в Інтернет, а “найпопулярнішою” технікою у виданнях залишається друкарська машинка

"Херсонеські ігри" у Севастополі

У Севастополі відкрився восьмий Міжнародний театральний фестиваль “Херсонеські ігри”. Старт вийшов яскравим і масовим – театралізована хода-імпровіз пройшла за маршрутом Площа Ушакова - театр ім. Луначарського. Після чого протягом кількох днів мешканці та гості Кримського півострова отримуватимуть чудову нагоду паралельно з відпочинком фізичним відпочивати ще й душею, переглядаючи фестивальну програму. На “Херсонеські ігри – 2001” прибули сімнадцять театральних колективів з України, Німеччини, Росії, Білорусії, Македонії. Вистави пройдуть на всіх сценічних майданчиках міста, а деякі – під відкритим небом, біля башти Зенона в Національному заповіднику “Херсонес Таврійський”. Організатори обіцяють, що фестиваль заповнить собою всі вулички і провулки Севастополя. А один із колективів-учасників, напевне, у погоні за епатажністю, вже попередив, що декорацією для його вистави слугуватиме… вантажівка чорнозему.

Українці та євреї спільно боротимуться проти вандалізму на кладовищах

Ряд українських та єврейських громадських організацій Львова мають намір об’єднати зусилля у боротьбі з варварським нищенням збирачами металу надмогильних пам’ятників. Про це повідомив один з лідерів Комітету захисту прав львів’ян Віталій Ілик. Йдеться про спільну ініціативу Українсько-американської ліги захисту прав громадян, товариства “Просвіти” і Товариства захисту пам’яток архітектури.

Обурення українських та єврейських громадських діячів викликав вандалізм на могилах Олега Ольжича, Богдана Ігоря-Антонича, художника Ігнатенка, а також нищення пам’ятників на Янівському цвинтарі, якими опікується єврейська громада. Оскільки громадські організації не можуть виступати із законодавчими ініціативами, то вони звертатимуться до міськради, аби домогтися відповідних змін у законодавстві. Так само через Львівську облраду можна домогтися конкретизації постанови КМУ про збір металу: ухвалення вичерпного списку художніх цінностей, які заборонено приймати на брухт.

Собор святого Володимира дочекався реставрації

У Херсонесі за участю київських реставраторів уже завершується відновлення собору святого Володимира, національного заповідника "Херсонес Таврійський". Перевірити хід реставраційних робіт до Севастополя їздив київський міський голова Олександр Омельченко. Нагадаємо, цей храм комплексно реставрують у рамках шефської допомоги від Києва. Реконструкцію собору було розпочато у грудні 1998 року. Капсулу з повідомленням про початок реставраційних робіт заклали дружина Президента України Людмила Кучма і Олександр Омельченко. Збудований 1861 року в пам’ять про хрещення в Херсонесі святого рівноапостольного князя Володимира, собор простояв у руїнах останніх 50 років. У церемонії встановлення головного хреста на оновленому соборі планує взяти участь Леонід Кучма.
 

Зміст
Головна
Публікації

скачать Fifa русская лига на z-play.ru

РЕКЛАМА

You can own pearls that exceed the quality you will find at your local jeweler at a fraction of the price at PearlsOnly.com. By sourcing their own pearls, www.PearlsOnly.com bypass the middle men that create such a high markup and pass those savings on to you. Your pearls will be the highest quality pearls at 80% or more below their appraisal value.

In this site you can buy a Akoya pearls, freshwater pearls, Tahitian pearls, and custom pearl jewelry.

Akoya Pearls - Pearls from the Akoya oyster are probably the most popular types of pearls, Pinctada fucata martensii, and are sought after for their round shape. Most are cultured with natural colors ranging from light pink, white or yellowish.

PearlsOnly.comOffers freshwater, saltwater, Tahitian and South Sea pearl jewelry at discount prices. Selection includes necklaces, earrings, and information about pearls.

Allso you can buy American Pearls - Wholesale source for quality cultured pearl jewelry from necklaces to earrings and pearls such as Japanese Akoya pearls, black pearls, white pearls, South Sea pearls.

PearlsOnly.com present a black pearls too. Black pearls are a Technically used to describe types of pearls from the black-lip (Pinctada margaritifera) oyster in Western to Central pacific Ocean or from La Paz pearl oyster (Pinctada mazatlanica) or rainbow-lipped oyster (Pteria sterna) in the Eastern Pacific beween Baja California and Peru. These all produce a natural black pearl.

кресло престиж курсы английского языка киев мебель самые дорогие свадебные платья лазерная эпиляция отзывы