Зміст
Головна
Публікації
червень - 2001
Інформаційний рядЕКОНОМІКА
Українці потрохи багатіють
"Газпром" став власником українського виробника хімічних добрив
Приватизаційні надходження підтримують курс гривні
Триває процес реструктуризації українських боргів
Суперечки щодо фінансування будівництва нових атомних блоків
Зросли обсяги виробництва на Миколаївщині
Створено навчальний банк
Перспективи українського сільського господарства
Донбас матиме свою програму розвитку
Перший Волинський форум регіонального розвитку

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Конференція в Ірпіні
Японці фінансують модернізацію Державної податкової адміністрації України
Українська пісня звучатиме в Узбекистан
Екологічний семінар у Жовкві

СОЦІАЛЬНА СФЕРА
На Харківщині готуються до літніх шкільних канікул
Фестиваль для дітей-інвалідів у Львові

КУЛЬТУРА
В Криму створять Дім дружби
На Закарпатті проведуть свято угорського мистецтва
Ювілей премії імені Тараса Шевченка
Ювілей ЖовквиЕКОНОМІКА

Українці потрохи багатіють

За даними Державного комітету статистики України, за перші три місяці цього року в Україні зафіксовано відносно високий рівень зростання реальної заробітної плати. У порівнянні з тим же часом минулого року, вона підвищилася на 7,5 відсотка. При цьому зростання номінальної зарплати становило 28,9 відсотка.

Зарплата у промисловості надалі залишається вищою, ніж у середньому по країні. Однак так могло статися через те, що сфера послуг і досі залишається в "тіні". До того ж наразі немає механізмів для визначення зарплати у приватному секторі. Відносно високе зростання зарплати можна пояснити також загальним піднесенням української економіки у першому кварталі цього року - зростанням ВВП на 7,7 відсотка, обсягів виробництва у промисловості на 17,4 відсотка, а також низьким рівнем інфляції (2,1 відсотка).

"Газпром" став власником українського виробника хімічних добрив

У приватизаційному конкурсі з продажу відкритого акціонерного товариства "Рівнеазот" переміг нафтохімічний підрозділ РАТ "Газпром". Наприкінці квітня акціонерне товариство "Украгрохімпромхолдинг", один із засновників якого збутовий підрозділ РАТ "Газпром" - "Міжрегіонгаз", перемогло в приватизаційному тендері з продажу 53,86 відсотка акцій ВАТ "Рівнеазот", запропонувавши за цей пакет акцій 25 мільйонів доларів (135, 665 млн. гривень). "Украгрохімпромхолдинг" - головний постачальник сировини на "Рівнеазот".

Приватизаційні надходження підтримують курс гривні

Курс гривні до долара на міжбанківському ринку в Україні, за підсуками торгів в середині травня, зміцнів відразу на 30 пунктів - з 5,4150 гривні за долар до 5,4120. Експерти пов"язують таке різке зміцнення курсу гривні стосовно американської валюти конвертацією на гривні валютних коштів, що надійшли в рахунок оплати за приватизовані українські підприємства. Неофіційні джерела у Фонді державного майна України підтверджують, що на рахунок установи вже надійшло 190 мільйонів гривень, як оплата за приватизацію "Житомиробленерго", що відповідає 30 мільйонам доларів США. Банкіри припускають, що очікувані у найближчі тижні надходження у валюті до України в рахунок оплати за приватизовані підприємства ("Київобленерго", "Севастопольенерго" і "Рівнеазот") можуть спровокувати дальше зміцнення курсу гривні. "Великі надходження від приватизації можуть вплинути на курсоутворення і в наступні кілька місяців", - вважає начальник відділу біржових і міжбанківських операцій банку "Мрія" Володимир Безродний.

Триває процес реструктуризації українських боргів

Паризький клуб кредиторів вже в травні може направити Україні конкретні пропозиції і запросити на наступну зустріч в Париж, яка може відбутися в червні. Про це повідомив міністр фінансів України Ігор Мітюков, коментуючи підсумки своїх переговорів з представниками міністерств фінансів країн G7 під час зборів керівників Європейського банку реконструкції і розвитку у Лондоні. "Ці переговори дають нам підстави сподіватися, що вже цього місяця ми отримаємо конкретні пропозиції і запрошення на наступну зустріч до Парижа, яка може відбутися в червні", - сказав український міністр фінансів. Ігор Мітюков також зазначив, що зустрічі, які відбулися дозволили краще зрозуміти позиції кредиторів в тій дискусії, яка ведеться між ними з питань реструктуризації боргу. За словами міністра, переговори були проведені, зокрема, з представниками Німеччини, Франції, Канади, США та Італії.

Суперечки щодо фінансування будівництва нових атомних блоків

Україні вигідніше одержати кредит Європейського банку реконструкції і розвитку для добудови не двох, а одного енергоблока на Рівненській або Хмельницькій АЕС, заявив віце-прем’єр-міністр з питань промисловості та паливно-енергетичного комплексу Олег Дубина. яІнший блок, за його словами, можна добудувати за рахунок цільової надвишки до тарифу на електроенергію, яку введено за рішенням уряду з 1998 року. Після завершення будівництва двох блоків кошти, отримані за рахунок цільової надвишки, можна буде використовувати для погашення одержаних кредитів. Як відомо, після закриття Чорнобильської АЕС ЄБРР пообіцяв надати Україні 215 мільйонів доларів на добудову двох енергоблоків на Рівненській і Хмельницькій АЕС. Тепер фахівці оцінюють роботу з підготовки проектних угод з Європейським банком як близьку до закінчення.

Зросли обсяги виробництва на Миколаївщині

На 23,1 відсотка зросли обсяги промислового виробництва з початку нинішнього року на Миколаївщині. Відрадно, що процес виходу з кризового стану розпочато в усіх галузях, в тому числі головних для Прибужжя - енергетичній та суднобудівній. Стабільніше, після частих простоїв агрегатів через нестачу палива та поламки устаткування в недалекому минулому, працює Південно-Українська АЕС. На третину збільшив обсяги виробництва флагман корабельного краю - Чорноморський суднобудівний завод.

Створено навчальний банк

У Києві на базі Київської вищої банківської школи відкрився перший в Україні навчально-тренувальний банк "Україна-Німеччина". Як повідомив під час презентації банку ректор КВБШ В.Черевань, в організації проекту по створенню навчально-тренувального банку взяли участь Національний банк України, Міністерство освіти і науки України, а також фінансові і наукові структури Німеччини. Призначення навчального банку полягає у розширенні можливостей професійної підготовки бакалаврів, спеціалістів та магістрів бля банківської сфери за рахунок імітації роботи справжнього банку.

Перспективи українського сільського господарства

Україна повинна збирати щороку 50 млн. тонн зернових, 3,5-4 млн. тонн насіння соняшнику, а також виробляти 2,5-3 млн.тонн бурякового цукру. Таку мету розвитку агрогосподарств країни змалював журналістам перший заступник міністра агрополітики України Юрій Лузан. За його словами, практично завершена посівна кампанія дає можливість припустити, що цього року урожай зернових в Україні становитиме близько 35 млн. тонн порівняно з 24,4 млн. тонн в 2000 році, при цьому пшениці - близько 15-16 млн. тонн порівняно з 10,2 млн. тонн роком раніше.

Донбас матиме свою програму розвитку

У Донецьку президент Національної академії наук Борис Патон та голова обласної держадміністрації Віктор Янукович підписали договір про співробітництво і спільну роботу з розробки й реалізації "Програми науково-технічного розвитку Донеччини до 2020 року". Згадана програма вже розробляється й передбачає на основі технічного перезброєння вивести промислові підприємства області на рівень нових технологій. Високий статус сторін, які підписали документ, засвідчує, що відтепер донеччани можуть розраховувати на допомогу й сприяння НАН. Спеціалісти Академії наук готові вкластися в строк і розробку програми заввершити вже в цьому році. Однак, як зазначив Борис Патон, на його думку, варто було б скоротити строк від розробки до реалізації програми і подбати, аби все намічене залишилося тільки на папері. Віктор Янукович пообіцяв, що буде обов’язково передбачено механізми реалізації програми і чіткий контроль за її виконанням.

Перший Волинський форум регіонального розвитку

У Луцьку зібралися представники міжнародних донорських організацій та керівників інвестиційно-кредитних програм. Мета - ознайомитися ближче з ресурсним потенціалом Волинського регіону та представниками його ділових кіл. Офіційно ця подія називалася "Перший Волинський форум регіонального розвитку", а його організаторами стали Інститут європейської інтеграції (м. Луцьк) та Волинський ресурсний центр (м. Рівне). Необхідність провести таке міжнародне зібрання його організатори пояснюють потребою в інвестиціях у соціальну сферу та економіку області. Проте бар’єром на шляху інвестицій стає брак необхідної інформації про регіони.
Представники 16 донорських міжнародних організацій переконалися, що Волинь готова до перетворень. Громадські організації, підприємства підготували близько 300 конкретних бізнес-планів, що мають відпрацьовуватися на Волині, на Хмельниччині, а також у Рівному і Житомирі. Головним досягненням першої зустрічі можна вважати те, що розроблено принципово нову модель розвиткурегіону. Для того, щоб допомогти втілити цю модель, представництво ООН в Україні готове надати немалі інвестиційні кошти.МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Конференція в Ірпіні

Переваги місцевого самоврядування - під такою назвою в Ірпіні на Київщині відбулась міжнародна конференція, присвячена співпраці України та країн-членів Європейського Союзу з питань місцевого самоврядування. Організатори заходу - Фонд сприяння місцевому самоврядуванню при Президентові України і Шведська асоціація місцевих влад (SALA) за підтримки уряду Королівства Швеція, яка зараз головує в Європейському Співтоваристві. На конференції обговорили проблеми проведення державно-правового експерименту в Ірпінському районі, проекти розвитку місцевої та регіональної демократії.

Японці фінансують модернізацію Державної податкової адміністрації України

У представництві Світового банку в Україні підписано угоду про надання гранта уряду Японії в сумі 131 тис. дол. для підготовки програми модернізації Державної податкової служби України. Угоду підписали міністр економіки України Василь Роговий та голова представництва СБ в Україні Грегорі Єджейчак у присутності Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Хітоші онда і голови Державної податкової адміністрації України Миколи Азарова.
Програма модернізації державної податкової служби - це науково обгрунтований і розрахований організаційно проект довгострокового (до 10 років) реформування, яке має на меті запровадити в Україні найкращі стандарти податкового менеджменту і сервісу. Зокрема, досягти повної добровільності сплати податків, доброчесності і фаховості в адмініструванні податків, забезпечити економічне зростання через прозоре стабільне адміністрування, сприйняте приватним бізнесом.
Голова ДПА Микола Азаров запевнив, що кошти японських платників податків буде використано найефективніше, бо кому вже, як не податківцям, знати ціну втіленої у цих коштах праці.

Українська пісня звучатиме в Узбекистані

У спілці композиторів Узбекистану відбулося перше засідання оргкомітету Міжнародного фестивалю-конкурсу української пісні, присвяченого десятій річниці незалежності України та Узбекистану. Організатори фестивалю, в якому візьмуть участь і професійні, і самодіяльні виконавці, представники національно-культурних об’єднань, студенти вузів культури, учні шкіл і коледжів мистецтв, - Український культурний центр "Батьківщина", Спілка композиторів Узбекистану, Будинок актора Узбекистану, Ташкентська народна філармонія, Торговий дім "Узбекистан-Україна", інші організації. Голова журі - народний артист Узбекистану, лауреат державних премій, провідний соліст Академічного Великого театру опери і балету Узбекистану імені Алішера Навої Коркмас Мухитдинов.

Екологічний семінар у Жовкві

Навчальний семінар "Чиста Україна - чиста Земля" відбувся у м. Жовква Львівської області в рамках всесвітнього екологічного руху "Clean Up the World". Його організаторами виступили Жовківська міська рада та Львівське регіональне відділення Асоціації міст України. Основною метою акції є зміна підходів до прибирання міста. Під час семінару було організовано модельне прибирання міського парку, в якому взяли участь не лише учасники семінару, а й учні місцевих шкіл. За словами виконавчого директора Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Ю.Барана, екологічний рух "Clean Up the World" поширений у 120 країнах, а метою проведення жовківської акції є залучення України до цього руху.СОЦІАЛЬНА СФЕРА

На Харківщині готуються до літніх шкільних канікул

    Нинішнього літа на Харківщині планується здешевити тарифи на комунально-побутові послуги міським та заміським таборам, у яких відпочиватимуть діти під час шкільних канікул. Ліміти на електроенергію для цих закладів виділятимуться з урахуванням їх реальних потреб. До такого кроку облдержадміністрація вдалася задля того, аби покінчити з "сухими" сніданками та вечерями, які мали місце у попередні роки через неритмічну роботу харчоблоків.
    Не менше уваги приділяється й умовам перебування дітей у таборах. Відповідальність за їх санітарно-епідеміологічне благополуччя покладено на медиків. Як повідомив головний санітарний лікар Харківської області Іван Кратенко, завершуються ремонтні роботи спальних корпусів, каналізаційних та водопровідних мереж тощо.
    Ще однією відмінною рисою нинішнього літнього оздоровчого сезону є відновлення роботи закритих раніше таборів та заборона використання їх не за призначенням.

Фестиваль для дітей-інвалідів у Львові

    На Львівському телебаченні пройшов фестиваль "Повір у себе" за участю дітей-інвалідів, присвячений Міжнародному дню захисту дітей. У Львові він проходить удесяте.
    На жаль, чомусь цих обділених природою дітей відсторонено від активного суспільного життя. Вони не можуть разом з усіма іншими повноцінними дітьми навчатися у школах, займатися у різних гуртках і навіть відпочивати. Ці діти живуть своїм замккненим життям. Вчаться у спеціалізованих школах зі спеціальними навчальними програмами, мають свої гуртки художньої самодіяльності, малювання, рукоділля. Свої вміння вони показали на телестудії перед своїми батьками, а також перед завідувачем відділу дитячих та сімейних програм головного управління молодіжної політики, спорту та туризму при Львівській облдержадміністрації Андрієм Перчаком, спонсорами, вчителями, директорами спецшкіл та гостями. Для дітей це було справжнім святом, вони відчули себепотрібними. Показали свою майстерність у вокалі, музиці, танцях. Ці діти - також наше майбутнє.КУЛЬТУРА

В Криму створять Дім дружби

Створення Дому дружби народів Криму - таке завдання поставили перед собою представники низки національно-культурних товариств Криму, що об’єдналися у Фонд міжнаціональної злагоди. Ця ідея знайшла підтримку у спікера кримського парламенту Леоніда Грача, який провів зустріч із керівництвом Фонду. Багатонаціональному і інтернаціональному Криму просто необхідно мати базу для розвитку культурних, національних, історичних традицій народів, що населяють півострів, відзначив він. А кроком для вирішення цього завдання може стати виділення належної будівлі під Дім дружби, з перспективою відкриття його філіалів по всьому Криму. Створення Дому дружби вирішить проблему створення сприятливих умов для роботи всіх національно-культурних товариств у Криму, підкреслив Леонід Грач.

На Закарпатті проведуть свято угорського мистецтва

Йде підготовка до обласного свята угорського народного мистецтва, яке відбудеться на Закарпатті. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації Віктора Балоги керівників районів, де компактно проживають етнічні угорці, зобов’язано надавати всебічну допомогу самодіяльним колективам, які візьмуть участь у святі. Частину витрат буде оплачено за рахунок асигнувань на культуру, решту - за рахунок спонсорів. Нині на Закарпатті проживають близько 140 тисяч угорців (майже 13 відсотків від населення краю). Вони мають свої національно-культурні товариства, періодичні видання, обласний муздрамтеатр, самодіяльні колективи. Угорською транслює передачі обласна телерадіокомпанія, в Ужгородському університеті діють кафедра угорської філології і Центр гунгарології. Традиційними стали і свята угорського народного мистецтва.

Ювілей премії імені Тараса Шевченка

Урочистий вечір з нагоди 40-річчя заснування Національної премії імені Тараса Шевченка відбувся в столичній Національній філармонії України. Першими лауреатами Національної премії імені Тараса Шевченка були неперевершені майстри слова Олесь Гончар, Павло Тичина, пісняр Платон Майборода. Щороку Шевченківська премія в Україні присуджується у п’яти номінаціях. За сорок років високе звання лауреатів отримав 521 діяч літератури й мистецтв. Кращими з кращих представників української літератури і мистецтва, що вписали гідні сторніки в історію національної духовності і культури, назвав присутніх на урочистостях прем’єр-міністр України Віктор Ющенко. Від імені глави держави Леоніда Кучми лауреатів Шевченківської премії різних роківпривітав заступник глави Адміністрації Президента України Юрій Богуцький.

Ювілей Жовкви

Кабінет Міністрів України прийняв постанову про підготовку до відзначення 400-ліття надання місту Жовква у Львівській області Магдебурзького права, яке припадає на 2003 рік. У бюджеті на наступний рік передбачені значні суми на реставрацію цього старовинного міста Львівщини. А кошти на відзначення ювілею жовківчани мають заробити самі, використати спонсорські гроші. 50 тисяч гривень буде виділено з обласного бюджету на реставрацію міської ратуші - пам’ятки архітектури загальнодержавного значення.

Підготував РОМАН СКАБАРА
 

Зміст
Головна
Публікації

РЕКЛАМА

Credit cards are often given a bad rap. If you look at financial articles about them, many recommend against using credit cards at all. They discuss the debt that you'll 'inevitably' create by using the cards, saying that you'd be better off paying for everything in cash so you won't lose control of your financial situation from the accumulation of credit card debt. Well, those notions may be true, but they're only part of the whole story.

You must come to the realization that credit cards are not the enemy. In a way it's akin to the old 'guns don’t kill people, people kill people' cliché. Credit cards can indeed be dangerous weapons if they're not used wisely. On the other hand, they can be both a financial help and a great reward system.

Extra Credit Cards.com works to make credit clear for any consumer. Their Credit Card Offers are sorted according to their type, issuer and benefits. Extra Credit Cards.com present credit articles and an expert page.

Mission of Extra Credit Cards.com is to help you learn useful credit card information, how to improve your credit score and where to find low APR credit cards online, for example Student Credit Cards etc. Extra Credit Cards.com are here to assist you to find Travel Rewards Credit Card.

To get started, view our credit card deals. Here you will find special credit card offers that provide you with extra bonuses once you start using your card.

It is hard to imagine one's life without a credit card. Money management is more convenient and cashless transactions are more secure with plastic. Rewards and bonuses make shopping more enjoyable. Cash back rebates give you a chance to save while spending. You build strong credit history by making your monthly payments on time to get better rates for your mortgage or a car loan.