Зміст

Головна

Публікації

КАДРОВА ПОЛІТИКА

Олександр ШУМЕЛЬДА

Кадрові перестановки в Криму

Кримський парламент нарешті призначив прем'єра автономії на своїй позачерговій сесії. Крісло Сергія Куніцина зайняв народний депутат України від Криму Валерій Горбатов (група “Трудова Україна”).

Нагадаємо, що 18 липня парламент Криму прийняв рішення про звільнення С.Куніцина з посади голови Ради міністрів Кримської автономії. За кілька днів після того президент України Леонід Кучма “дав добро” на його звільнення з посади і на призначення на неї Валерія Горбатова.

Президент Кучма цілковито погодився з рішенням народних депутатів Криму відправити у відставку кримського прем'єр-міністра Сергія Куніцина. Як пресі стало відомо з джерел в кримському парламенті, до Верховної Ради автономії поступив лист, підписаний першим заступником глави адміністрації президента Юрієм Єхануровим. У листі він за дорученням президента повідомляє про те, що звернення кримських депутатів про звільнення прем'єра Куніцина Кучмою розглянуте. "Враховуючи ситуацію, що склалася, і неодноразові рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим з цього питання… президент визнав за можливе погодити звільнення Куніцина Сергія Володимировича з посади прем'єр-міністра та перехід його на іншу роботу", говориться в листі Єханурова.

Там же він повідомляє, що президент погодив пропозицію про призначення на посаду Голови Ради міністрів Криму депутата українського парламенту Валерія Горбатова (група "Трудова Україна").

Цей лист був відправлений до Криму ще 20 липня. На жаль, незважаючи на фізичну присутність президента у Криму, кримським журналістам так і не вдалося з ним поспілкуватися, щоб уточнити цю інформацію. У понеділок про рішення Кучми агентству Інтерфакс-Україна повідомив прес-секретар президента Олександр Мартиненко. За його словами, президент, ухвалюючи таке рішення, виходив з необхідності узгодженої роботи законодавчої і виконавчої гілок влади на півострові. Постійний конфлікт між парламентом і урядом Криму, сказав Мартиненко, негативно позначається на соціально-економічній ситуації в автономії. Прес-секретар також підтвердив, що Кучма погодився з пропозицією Верховної Ради Криму винести кандидатуру депутата Валерія Горбатова на затвердження на посаді голови Ради міністрів автономії.

Між іншим, Валерій Горбатов відомий тим, що був призначений першим представником президента в Криму після відомого "мєшковського періоду". На цій посаді він протримався не довго, однак привертає до себе увагу виявлене довір'я президента до цієї людини. До обрання в український парламент Горбатов очолював кримський Фонд Держмайна. Цікаво, що після його обрання депутатом Фондом керували тільки виконуючі обов'язки. Це дає привід спостерігачам у Криму стверджувати, що ФДМ Криму все ще знаходиться під жорстким контролем Горбатова.

Ще один дивний момент. Не так давно нинішній прем'єр Куніцин виступив з викривальними заявами, де між іншим згадав і прізвище свого наступника. Якщо вірити документам Куніцина, зять Горбатова є фундатором кількох комерційних фірм, одним із засновників яких також є і Фонд Держмайна автономії.

Тим часом, як повідомляють з Криму, Сергій Куніцин на останньому засіданні Кримського уряду в якості керівника заявив: "Я вважаю, що якщо нам доведеться піти, то ми підемо на коні, тому що хліб зібрано, курортний сезон розвивається, заборгованість по зарплатах погашено". Звістка про відставку його не дуже збентежила: "Ви знаєте, що ця робота - не мед, тому я не думаю, що це відіб'ється на моєму настрої".
На питання, що буде після його відставки, він відповів: "А що буде далі, я здогадуюся". Він повідомив, що розмовляв з президентом з приводу його подальшої долі, але не відповів, які посади йому запропонували зайняти. "Вибір великий", сказав Куніцин.
Куніцин зізнався, що не ображається на президента, який все ж таки погодився на його відставку - "три роки і два місяці не проробив жоден, ні український, ні кримський прем'єр". На питання, чи збирається він піти з політики, Куніцин, який очолює кримську організацію НДП, відповів коротко: "Ніколи".

ДОВІДКА "Української газети": Горбатов Валерій Миронович. Народився 27 червня 1955 року в с. Нечаяне Миколаївського району Миколаївської області Української РСР. Освіта вища. Закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут ім. А. Цюрупи (у 1979 році) за фахом гідромеліорація, інженер-гідротехнік.

Кандидат економічних наук. Володіє німецькою мовою.

Нагороди: Орден "За заслуги" 3 ступеня, Орден Трудового Червоного Прапора, медаль "За трудову відмінність".

Загальний стаж роботи 27 років. Стаж державної служби 16 років. Депутат Кримської обласної ради народних депутатів 1987, 1990 рр., депутат Верховної Ради Криму 1992 р., Народний депутат України 1994 ,1998 р.

Працював головою колгоспу-агрофірми ім. Крупської Нижньогірського району Кримської області (1994 р.), Постійним представником Президента України в Криму (1996 р.), Головою Фонду майна АРК. (1998 р.). Сьогодні - народний депутат України (за даними прес-служби Верховної Ради АРК.).

Зміст

Головна

Публікації

Можете заказать тут продажа полуприцепа в Санкт-Петербурге в этом месяце, с большой скидкой. Настенные часы. Сумки для покупок. Рекламные сувениры оптом благотворительная деятельность - помощь больным детям, детям-инвалидам, волонтеры отопление коттеджа дизтопливом продам автокресло клиника медикаментозное прерывание беременности