Зміст

Головна

Публікації

Sci fi dvds imdb most popular sci.

 

Високий візит

Анатолій СТЕПАНЯК

Україна чекає Івана Павла ІІ

23 червня ввечері у Київ прибуває Глава Римо-Католицької Церкви і держави Ватикан Іван Павло ІІ. Це буде його перший візит в Україну і один з небагатьох у країну, де чисельну більшість становлять православні християни.

Українська влада неодноразово заявляла про можливість організації приїзду Папи Римського в Україну, проте лише минулого року цей задум почав реалізовуватися. Головною причиною кількаразового відтермінування цієї надзвичайно важливої для п’яти мільйонів українських греко-католиків і приблизно одного мільйона римо-катоилків події була однозначно негативна позиція Російської Православної Церкви. І зараз російські засоби масової інформації будь-що намагаються прменшити значення пастирського візиту Святішого Отця у Київ та Львів. За п’ять років, які минули з часу першого офіційного запрошення Івана Павла ІІ, аргументація противників візиту не зазнала жодних змін: "Україна - канонічна територія Російського Православ’я", "українські греко-католики в Західній Україні переслідують православних", "римо-католики переманюють православних вірних" і так далі. Тому в Києві вирішили більше акцентувати увагу на тому, що Іван Павло ІІ - голова держави Ватикан і відвідує Україну саме з офіційним державним візитом.

Програма перебування Папи Римського в Україні розрахована на неповних п’ять діб: у київський аеропорт "Бориспіль" він прибуде рейсом "Alitalia" вранці 23 червня, а відбуде - ввечері 27 червня літаком "Міжнародних Авіаліній України" з львівського аеропорту. У Києві Іван Павло ІІ зустрінеться з Президентом Леонідом Кучмою та його родиною. В обох містах відбудеться по дві Святі Літургії в латинському (для римо-католиків) та візантійському (для греко-католиків) обряді, на яких очікується присутність від 300 тисяч до 1 мільйона вірних. У Львові заплановано зустріч з молоддю біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці, зустріч у Митрополичих палатах собору Святого Юра з усіма католицькими єпископами України; Іван Павло ІІ також має намір беатифікувати кількох відомих українських священослужителів.

Для належної організації візиту створено кілька організаційних комітетів, діють два прес-центри для зарубіжних журналістів, ведуться реставраційні роботи на тих об’єктах, які відвідає Папа Римський. Тобто, робиться усе можливе й неможливе. Українці прагнуть показати світові свою державу у всій красі.

Обслуговувати візит Святішого Отця в Україні зголосилося близько чотирьох з половиною тисяч молодих людей-добровольців, з яких тисяча - вірні Римо-Католицької Церкви. Їх особисті справи тепер переглядають українські органи безпеки. Як повідомив отець Микола Фредина, відповідальний за волонтерську службу від УГКЦ, в обов’язках волонтерської служби - опіка за високопоставленими гостями. Цю місію доручено семінаристам. Утворена й окрема перекладацька волонтерська служба, до якої ввійшли студенти філологічних факультетів Київського і Львівського Національних університетів.

До останнього часу не було точно відомо, яка кількість паломників прибуде до України із найближчих країн, тому оргкомітет з підготовки візиту підготував повідомлення для посольств Польщі, Угорщини, Чехії і Словаччини з проханням подбати про попередню реєстрацію осіб, які бажають потрапити на зустріч з Іваном Павлом ІІ. У цій ситуації найспритнішими виявилися представники польських туристичних фірм, які наперед викупили місця в більш-менш облаштованих гуртожитках і готелях Львова та Києва.

Насправді ситуація із забезпеченням паломників місцями тимчасового проживання є вельми складною. Так звана житлова комісія оргкомітету ще зараз може запропонувати прибулим переночувати безкоштовно у вільних приміщеннях шкіл, спеціальних і вищих навчальних закладів. Є можливість оселитись і у приватному секторі, проте там ціни "кусаються" і чим ближче до візиту тільки зростають. У Львові, за попередніми підрахунками, вартість проживання у приватному секторі у три дні візиту Папи Римського буде від 10 доларів США за одне ліжко-місце на добу і більше, що залежатиме від умов. Поїсти гості Львова зможуть за 2 - 5 доларів. Вартість послуг перекладача-екскурсовода становитиме в середньому 80 доларів за три години для іноземних туристів та 80 гривень - для співвітчизників. У Києві ціни у два- три рази більші. Справжні християни мали б приймати своїх братів у вірі по-християнськи, саме таке звернення з підписом ієрархів Української Греко-Католицької Церкви зачитують у церквах. Чи прислухаються кияни і львів’яни до нього – покаже час.

А зараз Україна чекає Івана Павла ІІ з надією і сподіваннями на успіх його візиту.

Сеяный песок купить в Железнодорожном навалом для замешивания бетона.

Зміст

Головна

Публікації

majesticoptions.com/ You can find best best joomla templates on this site
Продажа таможенного конфиската cifragid мошенники You can find best best joomla templates on this site