Зміст

Головна

Публікації

ФЕМІДА

Любомир СКОЧИЛЯС, Наталя ПАВЛЮКОВА

А судді хто?

Звільнення голови Печерського райсуду м.Києва Миколи Замковенка дуже нагадує відплату за "неправильні" вироки

Звільнення судді Печерського районного суду міста КиєваМиколи Замковенка, як би там не намагалися це представити як наслідок порушення ним професійної дисципліни, важко сприймати однозначно саме в такому ракурсі. Адже Микола Замковенко причетний до низки справ, за якими стояли дуже потужні інтереси. Завдяки цьому він став найвідомішим суддею за час існування незалежної України.

Безперечно, низка вироків, які він оголосив останнім часом змусили багатьох задуматися про доцільність його перебування на посаді. А тому саме звільнення Замковенка слід розглядати у таких двох основних площинах: це може бути "віддяка" за уже прийняті неугодні рішення; це також може бути рішення з погляду на перспективу. Наприклад, з погляду на наступні парламентські вибори. Зайве, мабуть, говорити, що за їх підсумками буде подано багато позовів до судів. А з огляду на реноме Замковенка, левова частка таких позовів надійшлі би саме до суду, який керував він.

Хоча згідно із законом "Про статус суддів" все нібито юридично правильно: "звільнення судді з посади можливе в порядку дисциплінарного провадження або за професійною невідповідністю", рішення про що приймає Вища рада юстиції.

І можливо в інших обставинах факт звільнення судді саме таким чином узагалі пройшло би непоміченим. Але надто вже контраверсійними є і самі обставини звільнення і особа судді Миколи Замковенка, аби вважати самодостатніми юридичні і професійні підстави його звільнення.

Нагадаємо передісторію усієї справи. Леонід Кучма підписав указ про звільнення судді Печерського районного суду Києва Миколи Замковенка через порушення присяги суддів. На підпис президентові документ було представлено Вищою радою юстиції.

Зі свого боку, спеціальна комісія Верховної Ради України, яка була створена для перевірки діяльності судді Печерського райсуду, встановила серйозні порушення, допущені ним більш ніж у 20 справах. Як стверджує голова Вищої ради юстиції Сергій Кивалов, Микола Замковенко не заперечував того, що допустив ряд порушень.

Як відомо під головуванням Миколи Замковенка відбувався розгляд найбільш резонансних політичних справ останнього часу. Він ухвалив рішення про визнання потерпілою матері Георгія Ґонґадзе. Заступник генерального прокурора Олександр Баганець тоді не приховував свого незадоволення. Замковенко ж визнав неправомірним арешт Юлії Тимошенко.

Читайте також: данные организации cifragid , анализ сайта, мошенники, мнения

Кримінальна справа проти Миколи Замковенка була порушена 25 травня цього року через зловживання владою та службовим становищем. У ніч з 29 на 30 травня у його робочому кабінеті та у квартирі було проведено обшук. Представники прокуратури, які проводили обшук, вилучили домашній та два робочі комп’ютери судді. На них, на думку прес-служби Київської прокуратури, могла б зберігатися інформація, що стане доказом у справі проти Миколи Замковенка. Того ж дня суддя скликав прес-конференцію, на якій заявив, що має намір звернутися до Генеральної прокуратури та Верховного Суду з проханням порушити кримінальну справу проти осіб, що незаконно проводили обшук у його помешканні та робочому кабінеті. Він також наголосив на тому, що вважає всі ці дії тиском на нього особисто та втручанням у діяльність суду. 15 липня Київський обласний суд задовольнив скаргу Миколи Замковенка і визнав дії Генпрокуратури України та Київської міської прокуратури незаконними.

Реакція адвоката Андрія Федура на звільнення з посади судді його підзахисного була надзвичайно спокійною. “Ми оскаржимо цей указ у суді. Ми вважаємо це юридичною помилкою і не погоджуємося з цим рішенням, – повідомив він “Поступ”. – Вища рада перевищила свої повноваження, бо до її компетенції не належить вирішувати справи стосовно суддів місцевих судів.” Крім того, Андрій Федур повідомив, що Миколу Замковенка було звільнено лише з посади судді, а головою Печерського суду він залишається і надалі. Також заперечив адвокат і слова Сергія Кивалова: Микола Замковенко не визнав порушень у веденні справ. “Ми впевнені, що рішення суду буде на нашу користь”, – переконаний Андрій Федур.

Зміст

Головна

Публікації

 

У нас в продаже отменного качества бу резина для всех кто хочет сэкономить семейный бюджет. заказать аренда автомобиля с водителем и аренда автомобиля Киев уже использовали выбирать курсы польского киев пройдены с успехом таунхаус Cat Tree