Зміст

Головна

Публікації

Відпочинок

Алла ДАХНІЙ

Літо+Крим+гроші=відпочинок

Новина, яку чекали всі: почалося літо – прекрасна пора року – сонячна і зелена. Пора, коли розпускаються квіти і жінки. Пора, що очікувалася, плекалася в найсолодших мріях, починаючи ще з холодної зими. Бо попри сонце, зелень і легкий одяг літо є часом відпусток, найкращих і найдовших (до одного місяця й більше) за весь рік.

Правда, цьогоріч літо не надто пестить нас своїм теплом: від холоду зуб на зуб не потрапляє, за вікном падає схожий на сніг тополиний пух, у багатьох регіонах - заморозки на ґрунті. Але все-таки за календарем – перші літні дні і найтепліша пора року все-таки вступила у свої права. А це означає, що червень, чекаючи на гамірливу дітвору, частуватиме їх, а разом з ними і нас, дорослих, чорними черешнями, духмяними суницями, плюскотом хвиль лагідного моря. А когось літо тішитиме гірськими краєвидами, цілющим повітрям Карпат, дзвінкими потічками, літніми грибами. До кількох потенційних відпочиваючих ми звернулися із запитанням, як вони збираються відпочивати цього літа: куди збираються поїхати відпочивати та якому типу відпочинку надають перевагу?

Оленка, студентка одного з вузів:

Хоча попереду ще важка екзаменаційна сесія, все ж сподіваюсь, що потім вдасться поїхати відпочити на Шацькі озера, що на Волині. Ми там з подругою відпочивали минулого літа і були з того відпочинку дуже задоволені.

Остап Андрійович, викладач університету:

Ще нічого на це літо не планував. Не той сьогодні час, щоб щось планувати. На превеликий жаль, зарплатня викладача вузу, доцента, не дозволяє бодай на три тижні повезти сім’ю до моря. Так що вже вкотре мої діти пастимуть гусей у бабусі на селі, а я ловитиму рибу на сільському ставку. І таке дозвілля я вважаю здоровим і насиченим.

Миколка, маленький школярик:

Мама обіцяла, що, якщо буду слухняним і гарно вчитимусь, то поїдемо сім’єю відпочивати на море. Це моя давня мрія, я ще ніколи не бачив моря, тому дуже старався. І от вчора мама придбала путівки до Криму. Так що майже місяць купатимуся в морі, їстиму досхочу фрукти. І як приїду, то буде що розповідати однокласникам.

Зрозуміло, не усім українським дітям вдасться відпочити так, як Миколці. Хоча цього літа лише профспілкові комітети разом із адміністраціями підприємств планують відкрити 850 дитячих стаціонарних саноторії, де відпочинуть і поліпшать своє здоров’я 750 тисяч школярів. Крім цього, заплановано оздоровити на базах відпочинку, туристичних базах профспілок, у санаторіях-профілакторіях і пансіонатах трудових колективів більш як 300 тисяч дітей і підлітків.

Нині, ще навіть більше, ніж у попередні роки, дуже популярним серед українців є відпочинок у Криму. Все ж таки чому народ воліє їхати до Криму? Адже, здається, ще зовсім недавно шлях нерідко пролягав за кордон, десь до Болгарії чи Туреччини. Але, наситивши, очевидно, свою цікавість і зрозумівши, що і в Україні є не менш живописні місця і не менш сприятливі умови для відпочинку, включаючи й інфраструктуру, яка потроху модернізується, наші співвітчизники дедалі частіше віддають перевагу півострову на півдні країни. Як говориться, “своя сорочка ближча до тіла”, тим більше, що головні атрибути півдня – море, повітря і сонце – у нас не гірші, ніж в Анталії.

Замість післямови

Автор статті намагалася зібрати інформацію про ціни Кримського відпочинку. Західний берег Криму (а це славнозвісні курорти Євпаторія та Саки), який найкраще полюбляють батьки з дітками через сухий, прогрітий сонцем клімат та пісчані пляжі коштує зовсім не дешево. Путівка на 12 днів у санаторії, де вам запропонують медичний огляд та лікування, з три-, або чотириразовим харчуванням та проживанням у номері, де є туалетна кімната та душ, коштує для дорослого – 220-240 доларів, а для дитини – 150-180 доларів. Пансіонат, у якому ви живете і харчуєтесь, але не отримуєте медичної допомоги, коштує на 10-20 відсотків дешевше. Можна, звичайно, обрати місцем проживання кемпінг, де за один день оренди житла та триразове харчування одна людина має заплатити 5-8 доларів. Якщо ви самі хочете собі готувати, то кемпінг обійдеться усього в 2 долари з тими ж параметрами (1 людина/ 1 день). Але кемпінг – це є менш комфортне житло, яке ж, до того, не охороняється. Тому, якщо ви раптом повернувшись ввечері з пляжу, розумієте, що ваш купальник, капелюшок та журнал у руках, - це єдине, що у вас залишилось після відвідин злодіїв, то звинувачувати у цьому не буде кого.

Щодо південного берегу Криму, то ціни тут є на порядок вищі. І пояснити вам можуть такі промовисті назви курортів як Форос, Гурзуф, Партеніт, Масандра, Ялта і т.д. Щоправда, для дітей та ще й маленьких на пляжах не дуже “комфортно”, бо пляжі вкриті не піском, а галькою (круглими і зовсім не маленькими камінцями). Саме тут пропонують “елітний” відпочинок, за яким передбачено максимум усіляких зручностей: і сауна, і бар у номері з кількома кімнатами, і відео та аудіоапаратура, і харчування, яке подається у номер, і басейн на подвір’ї. Але такий відпочинок коштує 180-200 доларів за 1 добу і для однієї людини. Як правило, такі “люкс”-номери не стоять порожніми: їх займають іноземці, зокрема, ті, хто приїжджає з Росії.

Звичайно, можна використати і приватний сектор, себто винайняти квартиру, або кімнатку (хто багатший, той і весь будиночок може зняти) на час відпочинку. З господарями можна домовитися і про харчування. День у кімнаті, або квартирі, якщо пощастить, то біля самісінького моря, буде коштувати від 3 доларів до 10-11 доларів за одну добу. Тому, кожен вибирає собі сам місце і умови відпочинку, зважаючи не так на свої бажання, як на свій гаманець. А у гаманці середнього українця один раз у місяць з’являється заробітна плата – десь так 150-250 гривень (28-46 доларів). Коментарів не даємо… Ви нас розумієте.

Зміст

Головна

Публікації

Florist.ua - цветы круглосуточно. доставка цветов в Украине быстро и качественно

medicare information bad credit loans http://badcreditloansboard.com